• Konya-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taner Aydın çok önce yazmıştı
25 Eylül 2009 Cuma 10:55

Taner Aydın çok önce yazmıştı

Yazarımız Taner Aydın'ın dikkat çektiği korumlardaki dil sorununu, ABD dışişleride gerekçe gösterdi.

Amerikan Gizli Servisi sözcülerinden Ed Donavan, dün gece Amerikan gizli servis elemanları ve Başbakan    Recep Tayyip Erdoğan’ın korumaları arasında çıkan kavga ile ilgili bir açıklama yaptı.

SORUN DİL ENGELİ
Amerikan Gizli Servisi (Secret Service) sözcülerinden Ed Donavan, dün gece Amerikan gizli servis elemanları ve Başbakan    Recep Tayyip Erdoğan’ın korumaları arasında çıkan kavga ile ilgili bir açıklama yaptı. Konuyla ilgili Amerikan basınına konuşan sözcü Donavan, dil engelinin yaşananları daha kötü bir hale getirdiğini söyledi. Donavan konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

YANLIŞ BİR ZAMANDA GELDİLER
“Yabancı bir diplomatik heyetin mensupları kafaları karışıp, Başkan Obama’nın otel çıkışında kullanması için hazırlanan çadıra girmeye kalktı. Kendilerine yapılan sözlü uyarıları da anlamadılar ve fiziki olarak engelleme ile karşılaştılar. Her şeye rağmen bu davetsiz misafirler çadıra giremedi. Sadece başkanın Limuzinine 3-4 metre kadar yaklaşabildiler. Diplomatik heyet bir kaç sokak ötede bulunan ilk koruma noktası olan ve üniformalı New York polisinin kontrol ettiği sokaktan gerekli geçiş izinleri olduğu için geçebildiler. Karışıklık sadece Başkan Obama’nın çıkış yapacağı zaman gelmelerinde oldu. Yanlış bir zamanda geldiler. Olay dil anlaşılmazlığı yüzünden da kötü bir hale geldi.”

Amerikan Gizli Servisi yaşanan kargaşa da her hangi bir kişinin tutuklanmadığını açıkladı.

İşte Taner Aydın'ın gerçekleri çok önceden tesbit ettiği yazı
YORUMLAR
abi bravo
alaeddin ulu
abicim kesinlikle seni tebrik ediyorum, hürriyet gazetesinde şuan rahatlıkla yazabilirsin, bundan hiç bir kuşkum yok, aramızda olduğun için çok mutluyum
212.175.135.202
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA