• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taksimde 10 bin genci yürütürüz ama...
18 Nisan 2011 Pazartesi 17:07

Taksim'de 10 bin genci yürütürüz ama...

Ankara Arena'da 550 vekil adayının tanıtımında konuşan Erdoğan muhalefete sert sözlerle yüklendi.

Ankara'da adeta mini seçim startı veren Başbakan Erdoğan muhalefete sert sözlerle yüklendi. YGS protestolarına da değinen Erdoğan, 'Taksim'de bin iki birn kişi çıkarmak mesele değil. Biz de 5 bin öğrenciyi o meydanlara çıkarırız ama gerilimden yana değiliz' dedi.

İlk seçim mitingini Burdur'da gerçekleştireceklerini açıklayan Erdoğan, İstanbul'la ilgili açıkladığı iki yeni kent projesini muhalefetin sahiplenmesini de eleştirdi.

İŞTE BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN AÇIKLAMASININ SATIR BAŞLARI
Ak Parti'nin milletvekili adaylarına başarılar diliyorum. Yolumuz açık, bahtımız açık olsun, Allah utandırmasın, Allah yar ve yardımcımız olsun..

Bir kuyumcu hassasiyetiyle, ak sütün içindeki tüyü fark edecek şekilde, kılı kırk yaran bir incelikle 550 aday belirledik. Bugün burada bu salonda Türkiye'nin bütün renkleri var. Bütün sesleri bütün nefesleri ve zenginliği var. Buradaki fotoğraf büyük Türkiye fotoğrafıdır. Bu tablo bir Türkiye tablosu olduğu kadar, Afganistan'ın Irak'ın, Libya'nın, Filistin'in, GAzze'nin, Kudüs'ün umudunu yansıtıyor. Bu fotoğraf barışın, huzurun fotoğrafıdır.

Bu fotoğraf karesi içerisindeki 550 aday hizmet kararlılığıyla yola çıkmış sadece bedenini değil zihnini Türkiye için ortaya koymuş bir kadrodur. Bu kadro fedakar bir kadro. Bu kadro makam hırsıyla yola çıkmış değil. Milletin yoluna başını koymuş bir kadrodur.

Ne demiş Üstad,

"Kim var!" diye seslenilince, sağına ve soluna bakınmadan, fert fert "Ben varım!" cevabını verici, her ferdi "Benim olmadığım yerde kimse yoktur!" duygusuna sahip bir dava ahlâkını pırıldatıcı bir gençlik...

BU KADROYLA GURUR DUYUYORUM
İşte bu kadro o kadrodur. Bu yola sizlerle çıkmaktan ötürü gururluyum. Rabbime bana sizin gibi yol arkadaşları nasip ettiği için handediyorum.

Daha yola çıkarken dedik ki Ak Parti'yi millet kurdu biz sadece onun tabelasını asıyoruz. Bizim kadrolarımız ısmarlama, güdümlü kadrolar değildir. Bizim kladromuz çeteleri, mafyalarla yol arkadaşlığı yapan kadro değil milletle gönül birliği yapan bir kadrodur. Bu kadronun özü milletin özüdür.

SİLİVRİ'YE ÜYE KAYIT DEFTERİNİ AÇTIYLARSA...
Önce çetelerin avukatı olduklarını söylediler ardından çetelerin operasyonuyla birbirlerine girdiler yetmedi kürsüuye çıktılar, sayın genel başkan nerede bu ergenekon örgütü gidip üye olacağım dedi. Silivri'de eğer üye kayıt defterini açtıysalar gider üye olursun.

İçerden aday bulamadılar Silivri'den aday çıkardılar. Siz milletin iradesini mi temsil ediyorsunuz yoksa Silivri'nin mi iradesini temsil ediyorsunuz. Yoksa çetelerin, mafyaların, cuntanın iradesini mi temsil ediyorsunuz. Gücünüzü mayfadan mı milletten mi alıyorsunuz. Hani siz dokunulmazlığı kaldırmak istiyordunuz.

ALIŞTIK BOL BOL ÇARK EDİYORSUN
Alıştık size bol çark ediyorsunuz. Nolur bir kere de çark etmeyin. Bir 9.5 yıl boyunca hiç bir tehdide boyun eğmedik. Çetelere, mayfalara asla ama asla boyun eğmedik. Ruhunu çetelere satanlardan olmadık. Milletin emanetini kutsal bildik. O emaneti yere düşürmedik. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz.

İşte aydınlığa tahamül edemeyenler, şimdi karanlığa möethiyeler dizmeye başladılar. Karanlıktan medet umuyorlar. Bir bedel ödeniyor.. Biz gücümüzü milletten alır hesabımızı da millete veririz. Tek hesap merciimiz millettir. Gücünü milletten almayanlar hesabını başka yere öderler.

AK PARTİ GÜNEYDOĞU'YU BOŞ BIRAKTI DİYENLERE..
Hiç kimse dışarıda bırakılmadı, dışlanmadı. AK Parti'nin bazı bölgelerden çekildiğini söyleyenler çok büyük bir hata içerisindeler. Bunu yazıp çizenler Ak Parti'nin çözüm için ortaya koyduğu samimiyeti görmek istemiyorlar. Bunu söyleyenler tazelenmekten korkuyorlar. Ak PArti hiç bir yol arkadaşını yolda bırakmaz. Yapılan sadece bir nöbet değişimidir. Azeri atasözü der ki 'Dertsizler yeryüzünde lüzumsuzdur' Bizim Türkiye davamız var.

Onlar hazıra konuyorlar biz ise işliyoruz. Siz tanımıyor olabilirsiniz, ismini duymamış olabilirsiniz. O isimlerin millet nezdinde neye tekabul ettiğini kestiremeyebilirsiniz. Birikimli, deneyimli ve her şeyden önce yüreği millet aşkıyla dolu isimlerdir. Bu isimler arasında etnik ayrımcılık yapan tek bir kişi yok olamaz. BU kişiler arasında inanç ayrımı yapan bir kişi olamaz. Biz bu yola çıkarken bir şey söyledik; etnik bölgesel ve dinsel milliyetçiliğe hayır dedik.

NE TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ NE DE KÜRT MİLLİYETÇİLİĞİ
Bizim milli birlik projemizin temelinde bunlar yatıyor. Onun için dedik ki Tek millet. Bu ne demektir; burada etnik bir unsur yok. Siz milleti etnik bir unsura yaslayamazsınız. Onun için de biz devamlı dedik ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı çatısı altında toplanacağız. Her etnik unsur bize göre saygındır. Başımız gözümüz üzerinde hepsinin yeri vardır. Çünkü biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Ayrım yok bizde.. Bizde ne Türk milliyetçiliği var ne Kürt milliyetçiliği var..

TEK DİL ASLA DEMEDİM
Tek bayrak dedik: Niçin rahatsız oluyorsunuz. Hilalin önündeki yıldız niçin birilerini rahatsız ediyor. Her yıldız bir şehittir bunu böyle bilmemiz gerekiyor. Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda şu heda toprağı sıksan şuheda, canı cananı alsında etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.. Bu vatan hepimizin. Bu vatan 74 milyonun tamamınındır. Kimse bu vatan benimdir diyemez. Hepimizindir. Sevgili kardeşlerim geliyorum; sonuncusuna tek devlet. Bu devlet bizim bu devlete hep beraber sahip çıkacağız. Bu bayrağın altında asla ikinci bir devlet düşünemeyiz. Biz Afyon'dan yola çıkarken bunları söyledim. Ben asla tek dil ifadesini kullanmadım. Tek resmi dil ifadesini kullandım. Benim ülkemde herkes anadilini konuşabilir. Bunun önünü de biz bunun önünbü açtık.

YA CEHALETLERİYLE KONUŞUYORLAR YA DA..
Bugün arkadaşlarıma da inşallah toplantıda da özet bazı bilgiler sunacağım. Böylece özellikle Güneydoğu Anadolu'daki istismar kokan politikaları sadece biz çökertebiliriz. Bu ülkede Kürt Meselesi artık yoktur, Kürt kardeşlerimin meseleleri vardır. Diyorlar ki Ak Parti Güneydoğu'da Kürt orijinli adayları çekti:: Ya cehaletleriyle konuşuyorlar ya da bilmiyorlar:

Bugün 24 saat Kütçe yayın yapan bir kanalımız yok mu? Şimdi biz özele bunun önünü açma gayreti içerisindeyiz. Onlar bir iki saat yapabilirsek öp başına koy dediler. Ak Parti Türkiye'nin her bölgesinde birinci olmuştur. 80 vilayetten milletvekili çıkarmıştır.

ÖĞRENCİLERİ KULLANMAK AHLAKSIZLIKTIR
Birileri Kürt kardeşlerimizi istismar ederken diğerleri de şehitlerimizi ve şehit cenazelerimizi istismar ettiler. Biz onlardan olmayacağız. Şu anda CHP'si, MHP'si, BDP'si YGS'yi siyasi ranta çevirmenin gayreti içerisindedir. sözkonusu olan 1.7 milyon gencin geleceğidir. Uykusundan oyunundan fedakarlık yapanların gençlerin fedakarlığını kullanmaya çalışmak ahlaksızlıktır, fırsatçılıktır. Sınavda bir kayırma varsa, buna karşı çıkacak ilk kişi ben olurum arkadaşlarım olur. Devletin ilgili kurumları son derece hassas bir şekilde inceliyor. Ama soruyorum bir tek kişinin kayırıldığına dair bir kanıtınız var mı? Yok ama ortada duyguları istismar edecek bir genç grup var. Bu ülkenin başbakanı olarak iddiaların tamamının takipçisiyim. Gönül rahatlığı içerisinde ikinci sınava hazırlansınlar. Taksim'de bin iki bin genci yürütmek problem değil. Biz de kalkar onların karşısına 5 bin 10 bin genci koyarız. Ama biz gerilimden yana değiliz.

Yunus Emre'nin dediği gibi, her dem yeniden doğarız bizden kim usanası..

HAMZAÇEBİ ÖNCE İSTANBUL'U TANISIN
22 Temmuz'dan buyana yapıyoruz ve 12 Haziran'dan sonra da yapacağız. Yapmıştık, yaptık, yapıyoruz, yapacağız. Dört tane eylem. Bu ara biz bildirgeyi açıklayınca özellikle bir şey söylüyor; Bizim arkadaşımız Hamzaçebi sayın Başbakan'ın iki yeni şehir projesini çok önce açıklamıştı diyor. 4 yıl önce Meclis'te açıkladığını söylüyor. Ben İstanbul'un 4 yıllık belediye başkanlığını yaptım. Akif Hamzaçebi önce İstanbul'u tanısın. Genel Başkanı İstanbul'a başkan oldu adres olarak gösterdiği Kağıthane'ye Kağıttepe dedi.

BUNLAR İSTANBUL'A DA FRANSIZ
Hamzaçebi, bütçe görüşmelerinde Ulaştırma Bakanlığı'nın bütçesiyle ilgili konuşuyor. Hamzaçebi İstanbul'a iki kent kurulmasına değil İstanbul'un doğusu ve batısına iki kent kurulmasıyla ilgili konuşuyor. Bu projenin bizim projemizle uzaktan yakından alakası yok. Bunlar İstanbul'a Fransız..

SİZİN KAPASİTENİZ YETMEZ..
Bizim projelerimizle on binlerce insan istihdam edilecek. Diyorum ya bunların dikili ağacı yok. Kendileri bu açıklamayı yaparken Kadıköy Belediye başkanı diyor ki, yeni kent gerekmez, gecekonduları yenileyelim. Biz bunların minyatür denemelerini yaptık. İstanbul'da bir Başakşehir kurduk. Şimdi aynı yerde Kayabaşı inşaa ediliyor. Aynı şekilde CHP'li bir belediyenin başkanlık yaptığı Ataşehir'i de biz kurduk. Bunlar bizim çıraklık dönemi eserimiz. İzmir'e biz el uzattık. Şimdi kalkmış sıkılmadan teşekkür edeceğine bizim projemize sahip çıkıyor diye, ihtiyacımız yok. Sizin kapasiteniz buna el vermez.

İŞŞTE YENİ SLOGAN
Buradan size yeni bir sloganımızı açıklıyorum: İstikrar sürsün Türkiye büyüsün...

Önceki gün beyannamemizi açıklarken Türkiye hazır hedef 2023 demiştik. MHP Genel Başkanı çıktı bunun patenti bana ait. Sayın Genel Başkan sen 2023'e kadar hedef koyabiliyor musun? Bu millet sana 5 yıllığına iktidar verdi, 3,5 yılda kaçıp gittin. Nasıl yapacaksın? Böyle bir ufku yok, kapasite yok? Şimdi diyor ki onu ben söyledim. 8.5 yıl önce ulaşılmayacak denilen noktalara biz ulaştık. Şimdi daha büyük hedeflere doğru yol alıyoruz. İtibarı ve istikrarlı bir Türkiye için yola devam diyoruz.

İZMİR BİZE OY VERSE DE VERMESE DE..
Şu anda Ege Ray'ı yaptık mı? Susuz olan İzmir'e suyu getirdik. Beydağı projesini tekrar başlattık mı? Sevgili İzmirliler biz sizi unutmadık unutmayacağız. Üniversiad'ı kim halleti özel kanunla biz hallettik. İzmirli bize oy verse de vermese de İzmir bizimdir. Yani 780 bin km karenin Ege'de bir incisidir ve biz hiç bir zaman ihmal etmeyiz.

Yarın bu projelerimize sahip çıkarlar dedim ve aynen oldu. Onlar on yıllardır bu ülkenin siyasetinde varsın: Tek başına yönetimlerde bulundun. Ne yaptın ortada bir şey var mı yok.. Günde 6 saat elektirklerimizin olduğu günleri hatırlıyor muyuz? Sayın Baykal'ın Enerji Bakanı olduğu zamanları hatırlıyor muydunuz? Bakanlıkta palto ile çalışılıyordu. Bizi 5 sente muhtaç ettiler.

Biz istanbul'u aldığımızda çöp dağları vardı, su akmıyordu, banyo yapmak hak getireydi. Yeni sektörler oluşmuştu. Su satan bayiler vardı. Tankerleri yol ortasında görürdünüz. Kim CHP zihniyeti.. Herkes maske ile dolaşıyordu biz geldik hava kirliliği yok oldu. Çöp dağları yok oldu. İşte çevreci olan Ak Parti zihniyeti. Susuz kenti suya kavuşturan bizdik.

Başkentimiz Ankara'nın bir Havalimanı var mıydı ya? Yakışıyor muydu? Şimdi Ankara'ya havalimanından hafif raylı sistem kuracağız. Sen de yap senin de olsun. Burada sizlere iki önemli vakayı anlatmak istiyorum:

Tarih 11 Nisan 2010. İzmir'in Kiraz ilçesinde 73 yaşındaki bir çoban amcamız Mehmet Kurt dağ başında kalp krizi geçiriyor. Hemen 112 aranıyor ve derhal bir ambulans helikopter amcamızı alıp hastaneye götürüyor.

İzmir'le nasıl ilgileniyoruz görüyorsunuz değil mi..

İkinci olay yer Diyarbakır.. 40 yaşında bir vatandaşımız sabah namazı sonrası köy meydanında kalp krizi geçiriyor. Telefondan 20 dakika sonra Helikopter köye iniyor. Hastamız derhal doktorlar tarafından sedyeye alınıyor ve hasta kardeşimiz o anı anlatıyor: Her halde öldüm de uçuyorum diye düşündüm diyor. O sırada kalbimdeki ağrım arttı ve sonrasını hatırlamıyor.

CHP ZİHNİYETİ BU..
Biz yaptıklarımızı anlatmıyoruz, yaptıklarımız kendisini anlatıyor. Türkiye'nin her meselesine ilişkin çözüm önerimiz var. Tamamen uygulanan bir projemiz var. CHP'nin yaptığı ne, köprü yaparsın yapmayın der. Zihniyet bu. Şimdi de nükleer enerji santrallerine karşı çıkıyorlar. Dünyada 450 nükleer enerji santrali var. Maliyeti itibariyle potansiyeliyle gelişmiş ülkeler kullanıyor. Ama bu cHP zihniyeti olumsuzlukların vekilleridir, yürüyüş yapıpı nükleer enerjiyi engellemeye çalışıyorlar. Kusura bakmasınlar biz çalışmalarımızı buna göre yapıyoruz. Afaki hayali hedefler değil kavuşulabilir hedefimiz var.

Daha açıklayacağımız bir çok hedefimiz var, projelerimiz var. 15 gün önceden açıklayacağız.

İLK SEÇİM MİTİNGİ BAYBURT'TA..
İki milletvekilini CHP çok gördü bu CHP. İlk mitingimizi Bayburt'ta gerçekleştireceğiz. Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi gardaş. Ardından aynı gün Gümüşhane'ye geçeceğiz.

Çalınmamış kapı sıkılmadık el bırakmayacaksınız. El sıktıktan sonra ıslak mendille ellerini silenlerden olmayacaksınız. Hali hatırı sorulmamış hane bırakmayacaksınız. Üzerinizde Andolu'nun Trakya'nın terini kokusunu hissetmek istiyorum. Ak Parti bugün de milletin umududur. Birinci partidir. Ama rehavete yer yok.

YÜKÜMÜZ AĞIR
Biz gönüller kazanacak ve zerafetten asla taviz vermeyeceğiz. Sokağa çıktığınızda vatandaşımız sizi tanımasa bile işte bu Ak Parti adayı demeli. Yükümüz ağır. Üzerinizdeki yükü tabi hatırlatmadan edemiyorum: Sorumluluğu vazifeyi bir kez daha sizlere hatırlatmak istiyorum.

Hani üstad diyor ya;

Ne ağır imtihandır, başındaki, Sakarya! Binbir başlı kartalı nasıl taşır kanarya? İnsandır sanıyordum mukaddes yüke hamal. Hamallık ki, sonunda, ne rütbe var, ne de mal..

12 Haziran akşamında şu mısraları rahatlıkla söyleyeceğiz..

Mehmed’im, sevinin, başlar yüksekte! Ölsek de sevinin, eve dönsek de! Sanma bu tekerlek kalır tümsekte! Yarın elbet bizim, elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA