• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sürücü tasarruf için pompayı ele alacak
31 Ekim 2009 Cumartesi 14:25

Sürücü tasarruf için pompayı ele alacak

Gelişmiş ülkelerde yıllardır uygulanan "kendi yakıtını kendin doldur" uygulamasını Türkiye'ye, Petline getiriyor. Yüzde yüz yerli sermayeye sahip olan Petline'ın yeni uygulamasının getireceği tasarruf

Türkiye’de benzin istasyonları artık asla eskisi gibi olmayacak. Petline, öyle bir yeniliği Türkiye’ye getiriyor ki; hem daha hızlı hem de daha ucuz akaryakıt alabileceğiz. Klasik benzin istasyonu anlayışı artık tarihe karışacak. Vatandaş artık pompayı eline alacak.

Petline istasyonlarında uygulanacak olan yeni sisteme göre arzu eden kendi aracının yakıtını kendisi dolduracak; arzu ederse istasyondaki görevlilerden destek alabilecek. Petline istasyonları artık bir yanda çağdaş hizmet alan, bir yanda da en ileri teknoloji sayesinde kendi aracına kendi yakıt doldurup, ödemesini de kendi yapanların uğrak yeri olacak.

Petline’ın Antalya’daki Self Stop lansmanında konuşan Petline Genel Müdürü Adnan Ünal, uygulamanın getirdiği yenilikleri anlattı. Self Stop uygulaması sayesinde, arzu eden Petline müşterilerinin istasyona gelerek tüm işlemlerini kendisinin yapabileceğini vurgulayan Ünal, bu tercihte bulunanların daha az ödeyerek tasarruf edebileceklerini vurguladı.

Kendi aracına yakıt doldurmak ya da ödeme işlemini kendisi yapmak istemeyenler için de istasyonlarında eski uygulamanın devam edeceğini belirten Ünal, her zaman Petline müşterilerine en iyi hizmeti vermek istediklerini; bunun için de teknolojini sağladığı tüm olanakları seferber ettiklerini dile getirdi.

YÜZDE 2 TASARRUF VAR

Adnan Ünal, Self Stop istasyonundan kendi yakıtını kendi alan araç sahiplerine yüzde 2 ucuza ürün satılacağını söyledi.

Petline Yönetim Kurulu Üyesi ve Petline Basın Sözcüsü Selcen Armağan ise uzun süren hazırlıkları sonunda tamamlayarak Self Stop sistemini Türkiye’ye getirmenin kendilerine gurur verdiğini vurguladı. Self Stop uygulamasının, Türkiye’deki akaryakıt istasyonlarının çehresini köklü biçimde değiştireceğinin altını çizen Armağan; akaryakıt firmalarının ya geleceğin teknolojisine uyum sağlayarak gelişeceklerini ya da eski yöntemlerle hizmet vermeye devam ederek gerileyeceklerini vurguladı.

Selcen Armağan, uygulama sayesinde her anlamda ekonomik tasarruf ve kaynak kullanımından optimizasyonu sağlayacaklarını vurguladı. Araç sahipleri böylelikle diledikleri miktarda yakıtı, daha ucuza alacak ve ödemesini de kendileri yaparak işlemlerini de daha kısa sürede tamamlayacaklar.

Petline’ın Antalya Spice Otel’deki lansmanı daha sonra gerçekleştirilen tören ve Petline bayileri arasındaki yarışma ve eğlencelerle devam etti; başarılı Petline bayilerine plaketleri verildi.

PETLINE YÜZDE YÜZ YERLİ SERMAYELİ KURULUŞ

Petline 1994 yılında kurulmuş olup, akaryakıt dağıtım ve depolama hizmetleri alanında faaliyet göstermektedir.

Tüm Türkiye’de 220 istasyonu ile hizmet veren Petline İstasyonları ağırlıklı olarak Ege, Marmara ve İç Anadolu Bölgelerinde yoğunlaşmakta olup, tüm Türkiye’de yaygındır.

Petline Körfezde, Kırıkkale’de ve Marmara Ereğlisi’nde dolum ve depolama tesislerine sahiptir.

Aliağa, Batman ve Mersin’de rafineri yanında irtibat ofisleri bulunmaktadır.

Petline Dolum ve Depolama terminallerinin toplam kapasitesi Türkiye pazarının
%5’lik ihtiyacını karşılayabilecek konumdadır.

Tüm ofisler Oracle alt yapı sistemi ile birbirine bağlanmıştır. Stok ve satış takipleri anlık olarak yapılmaktadır.

Tüm tesisleri ve genel merkezi EN ISO 9001:2000 Kalite Belgesine sahiptir.

Petline’da 6 bölgede ortalama 104 kişi ile çalışmaktadır.

Petline sosyal sorumluluk projeleri kapsamında eğitime özel bir önem vermektedir. Ateş Böceği Eğitim Kampanyası, Petline Cup, TÜBİTAK Hidrojenli arabalar yarışında Gebze Teknoloji Enstitüsü’ne destek bunlardan bazılarıdır

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA