• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suriye ile yükseköğretimde işbirliği
15 Ekim 2009 Perşembe 19:26

Suriye ile yükseköğretimde işbirliği

Suriye ile yükseköğretim alanında işbirliği yapılacağı ildiren YÖK Başkanı Özcan, oradan bir yol haritasının çizileceğini belirterek detaylarını açıkladı.
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Suriye ile yükseköğretim alanında işbirliği yapılacağını belirterek, rektörlerden oluşacak 10-12 kişilik bir grubun 1 Aralıkta Suriye'ye gideceğini bildirdi.

YÖK Genel Kurulu, Özcan'ın başkanlığında toplandı.

Özcan, toplantıya verilen öğle yemeği arasında bir gazetecinin, Suriye ile yükseköğretim alanında ne gibi çalışmalar yapılacağını sorması üzerine, Türkiye'deki üniversitelerden 10-12 kişilik bir grubun 1 Aralıkta Suriye'ye gideceğini söyledi. Özcan, şöyle konuştu:

"Orada bir yol haritası çizilecek. Ondan sonra oradaki rektörler buraya gelecek ve Türkiye'de de aynı türden toplantı yapılacak. Burada yol haritasını detaylandıracaklar. Hangi üniversite hangi program bazında işbirliği yapacak o belli olacak.

Enteresan fikirleri var. Mesela hoş birşey söylediler, 'hem Türk hem Suriye hükümeti olarak bir miktar parayı bir yere koyalım ortak bir fon oluşturalım. Bu fondan beraber projeler yapalım.' Bu, benim çok hoşuma gitti. Böyle işler yapabiliriz."

"ANALİZ YAPMAK İSTİYORUZ"

ÖSS ek yerleştirme sonucunda boş kalan kontenjanlarla ilgili bir çalışma yapılıp yapılmayacağı sorusuna Özcan, "Bu konuda henüz önümüze bilgi gelmediği için birşey söyleyemeyeceğim ama bir analiz yapmak istiyoruz. ÖSYM'den istatistikler gelsin, bakalım" dedi.

DOMUZ GRİBİ

YÖK Başkanı Özcan, Özel Bilkent BUPS İlköğretim Okulu'nda domuz gribi vakası ortaya çıktığı belirtilerek, küçük oğlunun da bu okula gittiğinin anımsatılması üzerine, "Benim oğlumda bir ateş görülmedi. Kontrol ediyoruz" dedi.

YÖK'ün domuz gribi konusunda üniversitelere yazı gönderip göndermediğinin sorulması üzerine Özcan, herhangi bir yazı gönderilmediğini söyledi. Özcan, bir vaka ile karşılaşılırsa gerekli tedbirlerin alınacağını bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Makine ihracatında rekor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA