• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sürdürülebilir Kentleşme ve Konya konferansı
06 Mart 2012 Salı 13:03

Sürdürülebilir Kentleşme ve Konya konferansı

Birleşmiş Milletler nezdinde 8-9 Mart tarihlerinde ABDde düzenlenecek Sürdürülebilir Kentleşme ve Konya Örneği isimli, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürekin de konuşma yapacağı toplantıda...
Birleşmiş Milletler nezdinde 8-9 Mart tarihlerinde ABD’de düzenlenecek “Sürdürülebilir Kentleşme ve Konya Örneği” isimli, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in de konuşma yapacağı toplantıda, dünyaca ünlü şehircilik uzmanları Konya ve Konya belediyeciliğini tartışacak.
Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Yerel Yönetimler Birimi tarafından düzenlenecek toplantıda 2 gün boyunca Konya ve kentleşme konuşulacak.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, tüm dünyada sürdürülebilir kentleşmenin gündem olduğunu belirterek, sürdürülebilir gelişme ile çevresel, sosyal, kültürel yaşam kalitesi ve ekonomik yapılabilirliğin sağlanmasının amaçlandığını söyledi.
Bu noktada Konya’nın geçmişten gelen kültür mirası ile modern şehircilik yapısının bir arada gelişmesinin önemini anımsatan Başkan Akyürek, bunun dünyanın da dikkatini çektiğini vurguladı. Birleşmiş Milletler bünyesinde bulunan Sürdürebilir Yerel Yönetimler Birliği’nin düzenleyeceği toplantıda Konya’nın ve Konya belediyeciliğinin ele alınacağını kaydeden Başkan Akyürek, dünyaca ünlü şehircilik uzmanlarının iki gün boyunca özellikle kültür ve turizm alanında Konya’da yapılanları değerlendirip yapılması gerekenlerle ilgili raporlar sunacağını ifade etti.
 
SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTLEŞME VE KONYA ÖRNEĞİ
 
ABD’nin New York şehrinde Birleşmiş Milletler binasında 8-9 Mrat tarihlerinde düzenlenecek “Sürdürülebilir Kentleşme ve Konya Örneği” isimli program süresince Sürdürülebilir Gelişim Konsorsiyumu, Konya Büyükşehir Belediyesi ve BM Habitat arasında görüşme ve Konya ile ilgili web sitelerinin incelenmesi; ATCOM Amerikan Türk Ticaret Odası, Amerika Mimarlar Enstitüsü yöneticisi Rick Bell ve Brooklyn Belediye Başkanı ile görüşmeler yapılacak.
Ayrıca, moderatörlüğünü Sürdürülebilir Kentleşme Konsorsiyumu Eş Başkanı Aliye Çelik'in yapacağı toplantıda, Birleşmiş Milletler Habitat New York Ofisi Yöneticisi Yamina Djacta, Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi, Büyükelçi Ertuğrul Apakan, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Akyürek, Güney Haberler Başkanı, Büyükelçi Francis Lorenzo konuşma yapacak. Oturumda ise dünyaca ünlü şehircilik uzmanları ile üst düzey müzakere gerçekleştirilecek.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA