• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Süper Lig kapanın elinde kalacak
22 Temmuz 2010 Perşembe 11:16

Süper Lig kapanın elinde kalacak

Süper Lig'in isim hakkı için 3 büyük şirket devrede

Digitürk ile Turkcell'in, Süper Lig'in isim hakkı sponsorluğu konusunda yaşadıkları kavga sonrasında yeni arayışlar gündeme geldi. Son ihaleyle Süper Lig'in isim hakkı satış yetkisini de alan Digiturk, isim hakkı konusunda görüşmelere başladı. HABERTÜRK'ün aldığı bilgiye göre Digiturk, Süper Lig'in isim hakkı konusunda Vodafone'la da bir araya geldi. Digiturk ile Vodafone, bir süredir görüşmeleri sürdürüyor. Digiturk  kaynakları görüşmeleri doğrulayarak, "Halen 3 ayrı şirketle görüşmelerimiz sürüyor. Bunların arasında Vodafone da bulunuyor. Turkcell'le de görüşme yapıyoruz" diye konuştu.


VODAFONE DA LİGİN İSİM HAKKINA SAHİP
Digitürk ile Turkcell'in, Süper Lig'in isim hakkı sponsorluğu konusunda anlaşamamaları sonrasında yeni arayışlar gündemde. Digiturk, Süper Lig'in isim hakkı konusunda Vodafone'la da bir araya geldi. Digiturk kaynakları "Halen 3 ayrı şirketle görüşmelerimiz sürüyor. Turkcell'le de görüşüyoruz" dedi. 3'üncü şirketin ise Türk Telekom olabileceği belirtiliyor

DİGİTÜRK ile Turkcell'in 2010-2011 sezonu için Süper Lig'in isim hakkı sponsorluğu konusunda ters düşmelerinin ardından iki şirketle daha temasta. Son ihaleyle Süper Lig'in isim hakkı satış yetkisini de alan Digiturk, Vodafone'la görüşmelere başladı.
2010-2011 sezonu öncesinde ‘Süper Lig'e adını verecek şirketle ilgili tartışmalar sürüyor. Süper Lig'in isim hakkıyla ilgili sponsorlukta, ‘kardeş' kuruluşu Digiturk'le ters düşen Turkcell, 2005 yılında Digiturk'le imzaladığı sözleşme gereğince 2010-2011 sezonunda da Süper Lig'in isim hakkına sahip olduğunu duyurdu.

Turkcell'in bu çıkışına karşın Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) gerçekleştirdiği son ihalede 321 milyon dolarla 2010-2014 yılları arasında Süper Lig'in yayın haklarını alan Digiturk, isim hakkıyla ilgili Turkcell dışındaki şirketlerle de görüşmelere başladı.
HABERTÜRK'ün, güvenilir kaynaklardan aldığı bilgiye göre Digiturk, Süper Lig'in isim hakkı sponsorluğu konusunda Vodafone'la da bir araya geldi. Digiturk ile Vodafone, bir süredir görüşmeleri sürdürüyor. Digiturk kaynakları görüşmeleri doğrulayarak, "Halen 3 ayrı şirketle görüşmelerimiz sürüyor. Bunların arasında Vodafone da bulunuyor. Turkcell'le de görüşme yapıyoruz" dedi.

ÜÇÜNCÜ ŞİRKET TÜRK TELEKOM MU?
Digiturk kaynaklarının adını açıklamadıkları üçüncü şirketin Türk Telekom olabileceği belirtiliyor. Türk Telekom'un, telekomünikasyon piyasasındaki güçlü rakipleri Turkcell ve Vodafone'a karşı Süper Lig'in isim hakkına talip olabileceği kaydedilirken, bu konuda Türk Telekom'dan sürpriz beklenebileceği kayıtlara geçiriliyor.


TURKCELL: "TARTIŞMAYA GEREK YOK"
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, daha önce yaptığı bir açıklamada, "Ortada tartışılacak bir şey yok, 2005 yılında Digiturk'le isim hakkı konusunda yaptığımız sözleşme gereğince 2010-11 sezonu Süper Lig isim hakkı yine Turkcell'e verilmiştir' demişti. Buna karşın haziran başında Digiturk, Turkcell ile aralarında var olan sözleşmenin feshi için hazırladığı resmi başvuruda "Sponsorluk hakkı Digiturk'ün Turkcell'e olan borcunun tasfiyesini sağlamak üzere düzenlenmiştir. Borçlar Kanunu'na göre borcun birden fazla edimle tasfiyesi mümkünse seçme hakkı borçluya aittir. Digiturk Turkcell'e olan borcunu sponsorluk imkanıyla değil, nakden ödeyecektir" diyerek, 2010-2011 dönemi için sponsorluk arayışını gerekçelendirmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA