• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Süneyle mücadele başladı
16 Mart 2010 Salı 15:31

Süneyle mücadele başladı

Konya'da 2010 yılında yapılacak olan süne ve kımılla mücadele edecek ekipler, taşıtları ve görev yerleri belirlendi.

Konya'da 2010 yılında yapılacak olan süne ve kımılla mücadele edecek ekipler, taşıtları ve görev yerleri belirlendi.
    

Konya İl Tarım Müdürlüğünün 20 ilçe Kaymakamlığına gönderdiği yazıda, bütün ekiplerin 26 Nisan tarihinden itibaren göreve hazır olacağı belirtildi.
    

Bu tarihten sonra sünenin kışlaklardan, tarlalara inişine göre, Konya İl Müdürlüğü'nden gönderilecek yazıyla göreve başlanacağı açıklanan yazıda şunlar kaydedildi: ''26 Mart'tan itibaren görevli personele izin verilmeyecek ve gereksiz rapor alması engellenecek, ekipler bayram ve tatil günlerinde de sürvey mücadele çalışmalarına devam edecek. Sürve çalışmalarında hata yapılmaması için ilçe müdürlerinin hassasiyet göstermeleri gerekmektedir. Süne ekipleri sürvey raporlarını hazırlarken ünite adı yerine mevki adı yazarak raporlar, günlük olarak İl Tarım Müdürlüğüne bildirilecek. Ekipler kımıl ve süne mücadelesinde kendi bölgelerinden sorumlu olacak, üreticiler devamlı olarak uyarılacak, gerekli olduğu halde ilaçlama yapmayan çiftçiler hakkında tutanak tutularak il müdürlüğüne gönderilecektir. 2010 yılında süne ve kımıl mücadelesi yer aletleri ile yönetimli çiftçi mücadelesi şeklinde programlanmıştır. Gerekli tedbirlerin alınarak, aksaklığa meydan verilmemesi gerekmektedir.''
    

Halkapınar İlçe Tarım Müdürlüğü'nde Ekip Şefi Ali Çavdar, Teknik Eleman Vahap Erol, Engin Daş, Şoför Oral Zengin, Süne ve Kımıl Ekibi olarak belirlendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA