• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SÜnden operasyon açıklaması
21 Eylül 2010 Salı 14:50

SÜ'nden operasyon açıklaması

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü, Konya polisinin bu sabah gerçekleştirdiği yolsuzluk operasyonuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
 Selçuk Üniversitesi (SÜ) Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü, Konya polisinin bu sabah gerçekleştirdiği yolsuzluk operasyonuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
 
SÜ'den yapılan açıklamada, "Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü'ne ihale yoluyla tıbbi cihaz ve malzeme satan bir firmanın ihale şartnamesinde taahhüt ettiği kalite ve standartta cihaz temin etmediği iddiası üzerine hastanemiz tarafından Kasım 2009'da söz konusu firmaya ihtar çekilmiş, ardından da Aralık 2009'da firmayla ilgili savcılığa gerekli başvurular yapılmıştır. Firma ile yapılan ve 1 yılı kapsayan ihale ise hastane idaremiz tarafından taahhütlerin yerine getirilmediği
gerekçesiyle iptal edilmiştir.
 
Konuya ilişkin Konya Cumhuriyet Savcılığı, 28 Aralık 2009'da hastanemizden söz konusu firmanın ihale, temin ve malzemelerine ilişkin tüm bilgi ve belgeleri talep etmiş, 12 Ocak 2010'da ise idaremiz tarafından tüm bilgi ve belgeler savcılığa ulaştırılmıştır. 1 Şubat 2010'da ise Milli Eğitim Bakanlığı ile gerekli yazışmalar yapılarak, firmaya Meram Tıp Fakültesi Hastanesi için ihale yasağı getirilmiştir. Söz konusu yasaklama kararı 8 Şubat 2010 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanmıştır. Belirtildiği üzere söz konusu firmaya ilişkin şikayet başvuruları hastane idaremiz tarafından yapılmış ve takibinde de firmaya gerekli tüm yaptırımlar kararlılıkla uygulanmıştır" denildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA