• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Süleyman Soylu görevi Ahmet Erdemden devraldı
25 Kasım 2015 Çarşamba 13:21

Süleyman Soylu görevi Ahmet Erdem'den devraldı

64. Hükümet'te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına getirilen Süleyman Soylu, görevi Ahmet Erdem'den devraldı.

64. Hükümet'te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına getirilen Süleyman Soylu, görevi Ahmet Erdem'den devraldı.

Bakanlıkta düzenlenen devir teslim törenine, Soylu ve Erdem'in dışında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, milletvekilleri, bürokratlar ve bakanlık çalışanları katıldı.

Türkiye'nin 13 yılda büyük reform ve dönüşümlere imza attığını, hayal dahi edilemeyen büyük gelişmeleri gerçekleştirdiğini belirten Soylu, sosyal güvenlik sistemi ve çalışma hayatının bu değişim ve dönüşümlerin başarıyla gerçekleştirildiği önemli alanlardan olduğunu söyledi.

"Çok iyi bir süreç olacağı kanaatini taşıyoruz"

AK Parti'ye oy versin veya vermesin her bireyin sorumluluğunu çok iyi bildiklerini dile getiren Soylu, "Sayın Faruk Çelik, devir teslim yapılan bu salonun çok önemli olaylara şahitlik ettiğini, gecelerin birbirine karıştığını ifade etti. Haklıdır, doğrudur ve güzeldir. Şunu ifade etmek isterim, biz geceleri de gündüzleri de severiz. İnşallah önümüzdeki reform döneminin, hükümetimizin bütün üyeleri ve devletimizin bütün bireyleriyle ve en önemlisi diyalog kurmakta büyük bir kabiliyet ortaya koymamız gereken tüm sendikalarımız ve bütün paydaşlarımızla birlikte çok iyi bir süreç olacağı kanaatini taşıyoruz. Allah yardımcımız olsun, Allah bizi utandırmasın" dedi.

"Çok önemli katkılar sunacağına inanıyorum"

62. Hükümet'te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini yapan Faruk Çelik de devir teslim yapılan bu salonun çok önemli bir yer olduğunu belirterek, gecelerin gündüz, gündüzlerin gece olduğu salonda başta sosyal güvenlik reformu olmak üzere birçok önemli reformun konuşularak hayata geçirildiğini söyledi.

Ahmet Erdem ise 63. Hükümet'te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine layık görülmesi dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'na şükranlarını sundu. Erdem, Soylu'ya görevinde başarılar diledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA