• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sudandan S.Ü.ye işbirliği çağrısı
22 Eylül 2011 Perşembe 10:10

Sudan'dan S.Ü.'ye işbirliği çağrısı

Heyet, öncelikle Ziraat Fakültesinin derslik ve laboratuarlarını inceledi ardından da fakültenin fiziki yapılanması ile eğitim imkanlarını içeren brifing aldı.

 Sudan Khartoum Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Abdelkarim Hassan Awad başkanlığında öğretim üyeleri ve öğrencilerden oluşan heyet,  Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve uygulama alanlarını inceledikten sonra Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan’ı  makamında ziyaret etti. Dr. Awad, çalışmalarını yakından takip ettikleri Selçuk Üniversitesi ile işbirliği yapmak istediklerini söyledi.

 ÖNCE İNCELEME SONRA ZİYARET

 Heyet, öncelikle Ziraat Fakültesi’nin derslik ve laboratuarlarını inceledi ardından da fakültenin fiziki yapılanması ile eğitim imkanlarını içeren brifing aldı. Uygulama alanlarını da büyük bir ilgiyle gezen heyet üyeleri, 1 gün süren incelemenin ardından Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Öztürk ile Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Fikret Akınerdem de hazır bulundu.

 İŞBİRLİĞİ TEKLİFİ
       
 Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken “Yurtdışındaki pek çok üniversiteden konuklarımız oluyor. Her fakültemizi belirli dönemlerde çeşitli heyetler ziyaret ediyor. İşbirliği yapmak istediklerini dile getiriyorlar. Bu da fakültelerimizin ne kadar büyüdüğünü ve geliştiğini gösteriyor. Sudan KhartoumÜniversitesi de bu ziyaretçiler arasında bulunuyor. Bizimle işbirliği yapıp, kendi çalışmalarında Ziraat Fakültemizi model almak istiyorlar. Onlara destek vermek bizi mutlu eder.” dedi.

Khartoum Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Abdelkarim Hassan Awad da, “Türkiye’ye gelmeyi uzun süredir istiyorduk. Özellikle Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni ziyaret etmek istedik. Ziyaret sırasında fakültenin her bölümü gezdik ve inceledik. Tüm gözlemlerimizi rapor haline getireceğiz. Selçuk Üniversitesi ile akademik işbirliği yapmak istiyoruz. Bize ilgi gösterdikleri için başta Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan olmak üzere bütün akademisyenlere teşekkür ederiz.” diye konuştu.

 “İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ”

Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Öztürk ise “Ülkemizi ve bölgemizi yakından tanımak istiyorlar. Konya, üniversite ve fakültemiz ile ilgili kendilerine detaylı bilgi verdik. Fakültemizi model alarak eğitim, araştırma, sosyal ve kültürel alanda işbirliği yapmak istiyorlar. Fakülte olarak her türlü desteği vermeye ve işbirliğine hazırız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA