• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SÜ yeni eğitim yılına hazırlanıyor
07 Eylül 2009 Pazartesi 11:42

SÜ yeni eğitim yılına hazırlanıyor

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, yeni eğitim yılına sorunsuz başlamayı planladıklarını söyledi.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, yeni eğitim yılına sorunsuz başlamayı planladıklarını söyledi.
SÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) bu yıl 21 bin 770 kontenjan ayırdığı üniversitelerinde kayıtların bugün sona ereceğini ve yeni eğitim-öğretim yılının 28 Eylül'de başlayacağını bildirildi. Bu tarihten önce tüm hazırlıkları tamamlayarak eğitime sorunsuz başlamayı planladıklarını belirten Prof. Dr. Okudan, “Alaeddin Keytkubat, Meram Tıp Fakültesi ve Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi kampusleri ile bazı meslek yüksekokullarımızda yaşam kalitesini daha da artırmak amacıyla ihtiyaçlar doğrultusunda bakım ve onarım çalışmalarına başladık. Mühendislik-Mimarlık, Fen, Edebiyat, Ziraat Fakültesi ile Yabancı Diller Yüksekokulu binalarında birkaç koldan tamirat çalışması yapıyoruz. Halil Cin Konferans Salonu'nda gerekli tadilatlar sürüyor. Her yıl halkımızla öğrencilerimizi buluşturan bahar şenliklerinin düzenlendiği 19 Mayıs Stadı'nda da altyapı iyileştirme çalışmalarımıza start verdik” dedi.
Rektör Prof. Dr. Okudan, üniversitenin bütün birimlerinde altyapının büyük ölçüde tamamlandığını, öğretim elemanları ve öğrencilerin geniş olanaklara sahip olduklarını ifade ederek, “Her türlü bilimsel ve teknolojik gelişmeyi yakından takip edip, eğitim kalitemizi artırıyoruz. Geleceğimizin güvencesi olan değerli gençlerimize en iyi imkanları sunmak istiyoruz. Bunun için de üniversitemizi sürekli değiştirip, geliştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA