• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SÜ Veteriner Fakültesi’nin akreditasyon başarısı
07 Ekim 2015 Çarşamba 12:28

SÜ Veteriner Fakültesi’nin akreditasyon başarısı

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Veteriner Fakültesi ‘Ulusal Akreditasyon Belgesi’ni almayı başardı.


Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği’nin (VEDEK) inceleme ve değerlendirme komitesinin ziyaret edip, incelemelerde bulunduğu fakülte, her açıdan yeterli bulunarak akredite edildi ve Ulusal Akreditasyon Belgesi’ni almaya hak kazandı.

“TÜRKİYE’DE BU BELGEYİ ALAN İLK FAKÜLTELERDEN BİRİ”
Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Güner, “Fakültemiz, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile birlikte Ulusal Akreditasyon Belgesi’ni Türkiye’de almayı başaran ilk fakülteler olmuştur. Bizlere her konuda desteklerini esirgemeyen Sayın Rektörümüz başta olmak üzere fakültemiz öğretim elemanlarına ve idari personeline gösterdikleri üstün çaba ve özverilerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

“VEDEK’İN BELGESİ VETERİNER HEKİMLİĞİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ”
VEDEK Komitesinin Mayıs ayı içerisinde fakültede incelemelerde bulunduğuna değinen Fakülte Dekanı Prof. Dr. Güner, “VEDEK’in amacı ulusal ve uluslararası düzeyde ortak kabul görmüş belirli standartlar çerçevesinde veteriner hekimliği akademik eğitim kurumlarının eğitim-öğretim, araştırma faaliyetleri ile idari hizmetlerini değerlendirme, akredite etme ve bilgilendirme çalışmaları yapmaktır. Aynı zamanda Türkiye’de veteriner hekimliği eğitiminin uluslararası alanda rekabet edilebilir düzeyde kalitesinin geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Böylece güncel ve gelişmekte olan teknolojileri kavrayan, araştırma temeline dayalı bilgi ve beceri ile donanmış, etik ilke ve tutuma sahip, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş nitelikli veteriner hekimler yetiştirilerek toplum refahının ileri götürülmesi amaçlanmaktadır. Bu açıdan VEDEK’in fakültemizde yaptığı incelemeler sonucu verdiği ‘Ulusal Akreditasyon Belgesi’ oldukça önemlidir” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA