• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SÜ Taşucu MYO turizme standart model getiriyor
20 Temmuz 2010 Salı 11:44

SÜ Taşucu MYO turizme standart model getiriyor

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Silifke Taşucu Meslek Yüksekokulu (MYO) hazırladığı projeyle turizmde standart bir model oluşturmayı hedefliyor.
 Leonardo Da Vinci programı kapsamında 11 ülke tarafından ortaklaşa yürütülen ECVET TC-NET Projesi'nde Türkiye'yi temsil eden Taşucu MYO öğrencileri tarafından 2008 yılında hazırlanan ve hayata geçirilen projeyle turizm sektöründen standart bir model geliştirilmesi hedefleniyor. Taşucu MYO Müdürü Prof. Dr. Halis Oğuz, 2011 yılında tamamlanması planlanan projenin hayata geçirilmesiyle dünyadaki turizm sektörünün daha bir değer kazanacağını belirtti. Turizm sektörü çalışanları için mesleki eğitimde yeterliliklerin tanınması ve şeffaflığın sağlanmasına yönelik standart bir model geliştirilmesini hedeflediklerini belirten Prof. Dr. Oğuz, "Bu modeli yaygınlaştırarak verilen eğitimin üye ve aday ülkelerde tanınmasını hedefleniyoruz. Proje Türkiye, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Almanya, İspanya, Finlandiya, Macaristan, Slovenya, Romanya, İngiltere ve İsviçre'nin ortaklığında yürütülüyor. Şu ana kadar Macaristan ve Slovenya'da toplantılar düzenledik. Şubat 2011'de İngiltere'de ardından da okulumuzda çok uluslu bir toplantı yapacağız. Projenin nihai raporu Kasım 2011'de hazırlanacak" dedi
Projeyi kitapçık haline getirip Avrupa Komisyonu'na sunacaklarını belirten Prof. Dr. Oğuz, "Bu projenin AB tarafından kabul edilmesi ve işletmelerin uygulamaya başlaması ile her şey standart hale gelecek. İşletmeler bu modeli uygulayacak ve burada çalışan elemanlar da belli bir eğitimden geçmiş olacak. Bu modelin turizm sektörüne değer katacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA