• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Su tasarrufu yapan okullar her gün artıyor
22 Ekim 2010 Cuma 13:45

Su tasarrufu yapan okullar her gün artıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü Su Timleri projesi kapsamında, okullarında su tasarrufu sağlayan Kocatepe İlköğretim Okuluna Mavi Bayrak verildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ile İlMilli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü Su Timleri projesi kapsamında, okullarındasu tasarrufu sağlayan Kocatepe İlköğretim Okulu’na Mavi Bayrak verildi.

Okulda düzenlenen programa Konya Büyükşehir Belediye BaşkanıTahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, İl MilliEğitim Müdürü Halil Şahin ve KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, okulların istenenhedeflere ulaşması için hayırseverlerden ve belediyelerden büyük destekgördüklerini belirterek teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi ile birlikteokullarda yürüttükleri Su Timleri projesi kapsamında verilen Mavi Bayrak’ın birsembol olduğunu dile getiren Şahin, bu alanda gayret gösteren öğretmen veöğrencileri tebrik etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, MaviBayrak’ın şehir açısından son derece önemli olduğunu belirterek, SuTimleri’ndeki öğrencilerin belediyenin okullardaki temsilcileri olduğunu ifadeetti. Konya’da Mavi Bayrak alan okul sayısının 13’e yükseldiğini hatırlatanBaşkan Akyürek, Konya’daki tüm okulları Mavi Bayrak yarışına katılmaya davetetti.

Kocatepe İlköğretim Okulu’nun öğrenci sayısının artmasınarağmen yüzde 22 tasarruf sağladığını vurgulayan Başkan Akyürek, “Tüm öğretmenve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Belediye olarak okullarımıza elimizdengelen desteği verdik. Konya’daki tüm okullarda mutlaka bir hizmetimizbulunuyor. Milli Eğitim ile işbirliği içinde okullarımızın daha da gelişmesi,kalitenin artması, okullaşma oranında çağdaş kentler seviyesine ulaşmak içinçalışıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından OkulMüdürü Ahmet Ciğerciye’ye Mavi Bayrak ve sertifika; Su Timleri’ndekiöğrencilere de teşekkür belgeleri verildi. Program, öğrencilerin jimnastik,halk oyunları ve spor gösterileri ile sona erdi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA