• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SÜ İletişimden fotoğraf yarışması
27 Ekim 2010 Çarşamba 15:44

SÜ İletişim'den fotoğraf yarışması

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Türkiye genelindeki tüm üniversite öğrencilerinin katılabileceği, ''Sporda ve Sanatta Kadın'' konulu fotoğraf yarışması düzenliyor.
Yarışmaya fotoğrafa ilgisi olan, sosyal ve sanatsal etkinliklerde yeralmak ve yeteneklerini ortaya koymak isteyen tüm üniversitelerinfakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu öğrencilerinin katılabileceğibildirildi.

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk HadiSümer, bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek yarışmanın ilk kez Türkiye'deki tümüniversitelere açılacağını söyledi.

Daha önce sadece Selçuk Üniversitesi öğrencilerinin katıldığı yarışmayıyoğun talep üzerine Türkiye genelinde yaygınlaştırmayıkararlaştırdıklarını vurgulayan Sümer, ''Yarışmayla kadınların sosyal ve kültürel alanlarda etkinliklerini ortaya koymak istiyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değerfotoğraflardan oluşan bir sergi açacağız. Yarışmaya katılacak bütünöğrencilere şimdiden başarılar diliyorum'' dedi.

Yarışmada Fotoğraf Sanatı Kurumu'ndan Gülcan Acar, Selçuk Üniversitesiİletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim ÜyeleriYrd. Doç. Dr. Abdulgani Arıkan ve Yrd. Doç. Dr. Metin Kasım, SelçukluFotoğraf Sanatı Derneği (FOTOSEL) Yönetim Kurulu Başkanı Reha Bilir iledernek üyesi Sernur Bağçı, Selçuklu Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ali Düz, Ankara Fotoğraf Sanatı Derneği'nden Mehtap Yıldız jüriüyeliği yapacak. Yarışma sonunda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen fotoğrafların yer alacağı bir albüm hazırlanarak, tüm katılımcılaragönderilecek.

Yarışmada birinciye bin 500 lira, ikinciye bin lira, üçüncüye 500 lirapara ödülü, mansiyon ödülü, Selçuklu Belediyesi Özel Ödülü ve FOTOSELözel ödülü verileceği bildirildi.
    
YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI
    
Yarışmada bütün adayların çektikleri fotoğrafları Selçuk Üniversitesiİletişim Fakültesi Dekanlığı'na posta veya kargo ilegönderebileceklerini bildiren Sümer, şunları kaydetti:

''Öğrenciler yarışmaya en fazla 3 adet fotoğraf gönderebilecek, tamamenbilgisayar yazılımları ile oluşturulmuş veya fotoğrafik içeriğe sahipolmayan görüntüler kabul edilmeyecek. Negatif veya saydam olarak çekilen fotoğraflar taranarak sayısal ortama aktarılacak. Yarışmaya gönderilenfotoğraflar bir CD veya DVD'de, kısa kenarı en az 30 santimetre, uzunkenarı en çok 45 santimetre boyutunda 300 dpi çözünürlükte ve 12 kaliteJPEG formatında kayıtlı olarak gönderilecek.''

Sümer, ayrıca öğrencilerin, Selçuk Üniversitesi web sitesinde yer alankayıt formunu doldurarak, fotoğrafların kayıtlı olduğu CD veya DVD ilebirlikte ilgili adrese posta ya da kargo ile göndermesi gerektiği,yarışmaya son katılımın ise 4 Şubat 2011 olduğunu bildirdi.  
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • “Konut almakta acele edin”
  • Dr. Seyit Karaca başkanlığa devam ediyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA