• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
S.Ü ile TBMM arasında sağlık hizmeti protokolü
16 Haziran 2014 Pazartesi 14:50

S.Ü ile TBMM arasında sağlık hizmeti protokolü

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) arasında, meclisin sağlık harcamalarından tasarruf etmek ve kaliteli hizmeti daha kurumsal çerçevede verebilmek amacıyla sağlık hizmeti protokolü imzalandı.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) arasında, meclisin sağlık harcamalarından tasarruf etmek ve kaliteli hizmeti daha kurumsal çerçevede verebilmek amacıyla sağlık hizmeti protokolü imzalandı. Selçuk Üniversitesi, bu protokolle TBMM’ye sağlık hizmeti veren 10’uncu üniversite oldu.
TBMM’de gerçekleştirilen imza törenine TBMM Başkanlığı Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu, SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, TBMM Milletvekili Hizmetleri Başkanı İsmail Kargulu, Milletvekili Sağlık Giderleri Tıbbi İnceleme Komisyonu Koordinatörü Doktor Jale Devran, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şahin, Selçuk Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yaşar Şen ve hastane yöneticileri katıldı.

İŞBİRLİĞİ GENİŞLEYEBİLİR
Törende konuşan TBMM Başkanlığı Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yeni kurulmasına rağmen kısa sürede önemli mesafe aldığını ve son derece kaliteli hizmet verdiğini söyleyerek, “Daha önce Hacettepe, Gazi, Cerrahpaşa, Çapa, Ege Üniversiteleri başta olmak üzere toplam 9 üniversite ile sağlık hizmeti konusunda protokol imzalamıştık. Selçuk Üniversitesi ise bu protokolü imzaladığımız 10’uncu üniversite oldu. Selçuk Üniversitesi ile yapılan bu anlaşmanın ilerleyen dönemlerde farklı alanlarda da genişleyeceğini düşünüyorum. Başta sayın rektör olmak üzere protokolün imzalanmasında emekleri geçen tüm hastane yöneticilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

“DONANIMLI VE TECRÜBELİ BİR KADROMUZ VAR”
TBMM Başkanlığı’ndan bir heyetin geçtiğimiz haftalarda Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde incelemeler yaptığını belirten Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Son derece donanımlı ve tecrübeli kadromuzla hastanemiz bünyesinde Konya ve çevre illere kaliteli sağlık hizmeti veriyoruz. Sayın Genel Sekreter’in üniversitemizle farklı alanlarda da işbirliği talebi bizleri de son derece memnun etmiştir. Sağlığın dışında çeşitli alanlarda da eğitim ve hizmet veren bir üniversiteyiz. Kendileri ile farklı alanlarda da işbirliğini geliştirmek bizleri memnun edecektir” diye konuştu.
Konuşmaların ardından taraflar TBMM Divanı’nın 29 Mart 2012 tarihli ve 19 numaralı kararı ile kabul edilen, 2 Mayıs 2012 tarihli ve 28280 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren milletvekillerine, yasama organı eski üyelerine, dışarıdan atandıkları bakanlık görevi sona erenlere Tedavi Yardımı Yapılmasına Dair Yönetmelik hükümlerine dayanarak hazırlanan protokolü imzaladı. Daha sonra Selçuk Üniversitesi heyeti, TBMM Genel Kurul Salonu ve Başkanlık Binası’nda incelemelerde bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA