• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
STKlardan Afrikaya yardım çağrısı
05 Ağustos 2011 Cuma 18:50

STK'lardan Afrika'ya yardım çağrısı

Konya'da faaliyet gösteren 70'e yakın Sivil Toplum Kuruluşu (STK) yaptıkları ortak açıklamayla vatandaşları açlık ve susuzlukla boğuşan Afrika'ya yardım etmeye davet etti.
Konya'da faaliyet gösteren 70'e yakın Sivil Toplum Kuruluşu (STK) yaptıkları ortak açıklamayla vatandaşları açlık ve susuzlukla boğuşan Afrika'ya yardım etmeye davet etti.
 
Konya'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları adına bazı kuruluş temsilcileriyle bir basın açıklaması yapan Konya STK Platform Başkanı Latif Selvi, Afrika'nın bir kısmında, yaşanan kuraklık nedeniyle Sudan, Somali, Etiyopya gibi ülkelerde yaşayan halkın açlıkla boğuşmak zorunda kaldığını belirterek, "Bu yaşanan büyük çaresizlik ve dram karşısında tüm dünya sınavdan geçmekte ve bu sınav neticesi insanlıktan eser kalıp kalmadığını göstermek zorundadır. Bizim kanaatimizce yeryüzünde yaşanan sorunların temelinde, Allah'ın bahşettiği zenginliğin paylaşımcı bir anlayışla taksimine yanaşılmaması, sömürü ve köleleştirme gibi şekillenmiş ayrımcı, seçkinci, üstün insan anlayışı yatmaktadır. Tespit ettiğimiz mevcut duruma rağmen, hamiyet perver insanlarımız sorumluluk bilinciyle seferber olmakta, varlıklı olmak bugün için lazım diyen zenginlerimizin emanetlerini taşıyan organizatör kuruluşlarımız seferber olmuş yaraları sarmaktadırlar" dedi.
 
Memur-Sen olarak genel merkez çapında düzenlenen kampanyayla tüm kamu çalışanlarının Afrika'daki insanlara yardım etmeye çağırıldığını da ifade eden Selvi, Konya'daki tüm kamu çalışanlarını ve yardımsever vatandaşları bu kampanyalara destek vermeye çağırdı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA