• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Star yazarlarından Selvaya ziyaret
06 Mayıs 2012 Pazar 14:28

Star yazarlarından Selva'ya ziyaret

Yeni Anayasa Sürecinde Türkiye konulu panel için Konyada bulunan Star Gazetesi yazarları ve yöneticileri Selva Gıdanın Konya OSBde yer alan makarna tesislerini ziyaret etti.
Yeni Anayasa Sürecinde Türkiye” konulu panel için Konya’da bulunan Star Gazetesi yazarları ve yöneticileri Selva Gıda’nın Konya OSB’de yer alan makarna tesislerini ziyaret etti. İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz’ın karşıladığı heyet makarna üretimi ve Selva’nın yeni yatırımları hakkında bilgi aldı.
 
Star Gazetesinin Konya’da düzenlediği “Yeni Anayasa Sürecinde Türkiye” konulu panel için Konya’ya gelen Star Gazetesi yazarları; Mustafa Akyol, Elif Çakır, Ahmet Kekeç, İbrahim Kiras, Osman Can ve Star Gazetesi yöneticileri Selva Gıda’nın makarna tesislerini gezdi ve makarna üretimi hakkında bilgi aldı.
 
İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen gezi programına Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Müsiad Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, Konya OSB Müdürü Vahit Türkyılmaz da katıldı. Tahir Akyürek yeni hat, paketleme ve depolama tesisleri yatırımlarından dolayı Mehmet Ali Korkmaz’ı tebrik etti.
 
Star Gazetesi yazarları makarna üretim tesislerinde Anadolu Amber Durum Buğdayı irmiğinin makarnaya dönüşen hikayesini yerinde incelerken Selva Gıda’nın yeni makarna hattını ve devamında yer alan ülkemizin ilk robotlu, kameralı paketleme, kolileme ve paletleme tesisini de gezdiler. Konya sanayisinin canlılığından etkilendiklerini dile getiren heyet ev sahipliğinden dolayı İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz’a teşekkür etti.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Mehmet Ali Korkmaz ise; 2011 yılının Selva için yatırımlar yılı olduğunu belirterek özellikle yeni hat yatırımıyla günlük 420 bin paket makarna üretimine ulaşıldığını ve Selva’nın üretim kapasitesinin %75 arttığını söyledi. Hattın devamındaki robotlu ve kamera kontrollü paketleme, kolileme ve paletleme tesisinin sektör için bir ilk olduğunu hatırlatan Korkmaz ayrıca Selva’nın kullandığı doğalgazı daha verimli kullanmak maksadıyla2012 yılı içerisinde gaz motoruyla çalışan Kojenerasyon Tesisini kurarak otoprodüktör lisansıyla kendi elektriğini üretmeye başladığını sözlerine ekledi.
 
2011 yılının sonundan itibaren İttifak Holding’in makine şirketi İmaş Makine’nin TÜBİTAK desteğinde gerçekleştirdiği ARGE un değirmeninde Selva’nın un ürettiğini belirten Korkmaz, üretim teknolojisi, verimlilik ve çevreye duyarlılık anlamında yeni tekniklerin denendiği tesisin ülkemizin TÜBİTAK destekli ilk ARGE un değirmeni olduğunu dile getirdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA