• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SPK yetkilileri Selçukta
10 Nisan 2014 Perşembe 15:53

SPK yetkilileri Selçuk'ta

SÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Sermaye Piyasası Kurulu’nun ortaklaşa düzenlediği “Kariyer Günleri” etkinliğine sektörde kariyer yapmayı düşünen öğrenciler ve ilgili ana bilim dalı öğretim üyeleri tarafından yoğun ilgi gösterildi.
Programın açılış konuşmasını yapan SÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Öğüt, “‘Kariyer Günleri’ başlığı altında her kesimden ve sektörden yetkili isimlerle öğrencileri bir araya getirdiğimiz için çok mutluyuz. Sermaye Piyasası Kurulu ve Takasbank yetkililerine katılımlarından dolayı teşekkür ederim. Bu buluşma tahvil, hisse senedi, gelir ortaklığı senedi ve benzeri menkul kıymetlerin alınıp satıldığı piyasalarda, Borsa İstanbul’da, Wall Street’de kariyer yapmayı planlayan öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır” dedi.
Programda Sermaye Piyasası Kurulu adına ilk konuşmayı Sermaye Piyasaları Eğitim ve Tanıtım Grubu Başkanı Müge Taşçı yaptı. Taşçı, ‘Sermaye Piyasalarının Türkiye Ekonomisindeki Yeri ve SPK'da Kariyer Fırsatları’ konulu konuşmasında önemli bilgiler verdi.
İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. adına etkinliğe katılan Borçlanma Araçları Takas Ekibi Uzmanı Murat Özcan ise, ‘Takasbank’ın Fonksiyonları ve Hizmetleri’ konulu sunumunu gerçekleştirdi. Son olarak, Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği Eğitim Müdürü Dr. Gökhan Büyükşengür, ‘İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Vizyonu’ hakkında detaylı bilgi verdi.
Yoğun öğrenci katılımının gerçekleştiği kariyer etkinliğinin sonrasında çekilen kura ile iki son sınıf öğrencisine Sermaye Piyasası’nda staj, dört öğrenciye ise ücretsiz eğitim imkanı verildi. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Adem Öğüt, günün anısına Sermaye Piyasaları Eğitim ve Tanıtım Grubu Başkanı Müge Taşçı’ya plaket takdim etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA