• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SPK, Kombassan Holdingin başvurusunu kabul etti
02 Ekim 2009 Cuma 15:23

SPK, Kombassan Holdingin başvurusunu kabul etti

Kombassan Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin, bu başarının uzun süreli bir çalışmanın ürünü olduğunu ifade etti.
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Kombassan İnşaat Tarım İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin başvurusunu kabul ederek, firmanın kurul kaydına alınmasına karar verdi.

Kombassan Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin, bu başarının uzun süreli bir çalışmanın ürünü olduğunu ifade etti. Şahin, Sermaye Piyasası Kurulu'nun bu kararının yanı sıra Türk Ticaret Kanunu'nda yapılacak yeni düzenlemelerin de şirketin içinde bulunduğu gelişmelere olumlu katkıları sağlayacağını belirtti.

Eylül 2007 döneminde yönetime geldiklerini hatırlatan Haşim Şahin, küresel kriz dönemine rağmen alınan tedbirler sayesinde krizi hasarsız olarak atlatmayı umduklarını bildirdi.

Krizi kâra dönüştürebilmek için yoğun bir çaba içinde olduklarını vurgulayan Şahin, "Bu gayretlerimizin sonucu olarak da, İstanbul Sanayi Odası'nın 2008 yılına ilişkin olarak açıkladığı Türkiye'nin en büyük ikinci 500 şirketi arasında Kombassan Kağıt, Kompen, Komgıda ve Divapan olmak üzere gurubumuzdan 4 şirket yer aldı." dedi.

Şahin, öncelikli amaçlarının gruba bağlı tüm şirketleri sürekli kâr eder hale getirmek ve bu karı ortaklarına dağıtmak olduğunu söyledi.

Haşim Şahin, Kombassan İnşaat Tarım İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve gruba bağlı diğer şirket hisselerinin, Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmesine yönelik çalışmaların şirketlerinin kurul kaydına alınması ile birlikte hız kazandığını dile getirdi. Şahin, yasal düzenlemelere uyumla birlikte önümüzdeki dönemlerde ortakların sahip olduğu hisse senetlerinin menkul kıymetler borsasında işlem görür hale gelmesinin yönetim olarak hedefleri arasında olduğunu açıkladı.

YORUMLAR
öyle mi
MAHSUN
beklentin yok da babayın parasını niye bekliyon. Demekki sabırla beklicez. İnşallah sonu iyi olur.
78.168.127.95
öyleyse
eleştirMEN
babamın parasını verin ozaman, adam 80 yaşına geldi hala 5 bin lirasını alamadı, artık sizden benim bir beklentim yok
212.175.135.202
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA