• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sözleşmeli öğretmenlere müjde!
22 Ocak 2009 Perşembe 17:04

Sözleşmeli öğretmenlere müjde!

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'den sözleşmeli öğretmenlere müjde geldi. Konuya ilişkin çalışmalarının tamamlamak üzere olduklarını belirten Gönül'ün müjdesi ise...

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, sözleşmeli öğretmenlerin askere gitmeleri halinde askerliklerini öğretmen olarak yapabilmeleri için çalışmaların son aşamaya geldiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, sözleşmeli öğretmenlerin, askere gitmeleri halinde askerliklerini öğretmen olarak yapamalarını sağlayacak düzenlemeye ilişkin çalışmaların yakında tamamlanacağını açıkladı.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ü makamında ziyaret etti. Gündoğdu, ziyarette sözleşmeli öğretmenlerin askerlik durumunu gündeme getirerek, sözleşmeli öğretmenlerin de kadrolu öğretmenler gibi askerliklerini öğretmen olarak yapmalarının sağlanmasını istedi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ise, konunun gündemlerinde olduğunu, bu yönde bir çalışma yaptıklarını açıkladı. Gönül, sözleşmelilerin kadrolu öğretmenlerde olduğu gibi asker öğretmen olarak görev yapabilmeleri konusundaki çalışmayı yakında tamamlayacaklarını bildirdi.

Daha önce, Milli Eğitim Bakanlığı, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilen öğretmenlerin, kadrolu öğretmenlerde olduğu gibi Ağustos celbinde silah altına alınmaları ve temel eğitimlerini müteakip, MEB emrine asker öğretmen olarak verilmesi yönünde Milli Savunma Bakanlığı’na teklifte bulunmuş, ancak bu teklif Bakanlık tarafından kabul edilmemişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA