• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sözleşmeli erler çalışmalara başladı
21 Kasım 2011 Pazartesi 20:45

Sözleşmeli erler çalışmalara başladı

10 bin sözleşmeli erden ilk grup, Sivas'a gelerek bugünden itibaren eğitim çalışmalarına başladı.
Özellikle terörle mücadele kapsamında doğuda görevlendirilmek üzere uygulamaya konulan sözleşmeli er kadrosu için personel alım işlemlerinin ardından ilk grupların eğitim çalışmaları da başladı.
 
İLK ETAPTA 2 BİN 250 LİRA MAAŞ ALACAK
Yaklaşık 2 bin sözleşmeli erin eğitim göreceği Sivas 5'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'na bugün 35- 40 kişiden oluşan ilk grubun giriş yaptığı bildirildi. 3 ay süreyle sıkı eğitimden geçirilen sözleşmeli erlerde bekar olma şartı aranıyor. Sözleşmeli erler, yapılacak atamayla dağ kadrosunda 3 ile 10 yıl arası süreyle görev yapacak ve ilk etapta 2 bin 250 lira maaş alacak.
 
İLK GRUP SİVAS'TA
Görev süresini tamamlayanlara ise görev yaptığı yıla göre ikramiye ödenecek. Görevini tamamlayanlar isterse özel güvenlik olarak jandarma yerine cezaevlerinde görevlendirilecek. Ayrıca görevi süresi içinde üstün başarı gösterenler ise isterse Türk Silahlı Kuvvetleri kadrosunda kalarak uzman erbaş olarak görevlendirilecek. Sivas'ta eğitilecek sözleşmeli erlerin sayılarının kademeli olarak önümüzdeki günlerde artacağı belirtildi. Yeni başlayan uygulama kapsamında istihdam edilecek 10 bin sözleşmeli erden ilk grup, Sivas'a gelerek bugünden itibaren eğitim çalışmalarına başladı. Özellikle terörle mücadele kapsamında doğuda görevlendirilmek üzere uygulamaya konulan sözleşmeli er kadrosu için personel alım işlemlerinin ardından ilk grupların eğitim çalışmaları da başladı.
 
YILA GÖRE İKRAMİYE
Yaklaşık 2 bin sözleşmeli erin eğitim göreceği Sivas 5'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'na bugün 35- 40 kişiden oluşan ilk grubun giriş yaptığı bildirildi. 3 ay süreyle sıkı eğitimden geçirilen sözleşmeli erlerde bekar olma şartı aranıyor. Sözleşmeli erler, yapılacak atamayla dağ kadrosunda 3 ile 10 yıl arası süreyle görev yapacak ve ilk etapta 2 bin 250 lira maaş alacak. Görev süresini tamamlayanlara ise görev yaptığı yıla göre ikramiye ödenecek.
 
Görevini tamamlayanlar isterse özel güvenlik olarak jandarma yerine cezaevlerinde görevlendirilecek. Ayrıca görevi süresi içinde üstün başarı gösterenler ise isterse Türk Silahlı Kuvvetleri kadrosunda kalarak uzman erbaş olarak görevlendirilecek. Sivas'ta eğitilecek sözleşmeli erlerin sayılarının kademeli olarak önümüzdeki günlerde artacağı belirtildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA