• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sözleşmeli er alımlarına başlandı
10 Ekim 2011 Pazartesi 18:01

Sözleşmeli er alımlarına başlandı

Bu yıl 5 bin 103 sözleşmeli er alınacak. 26 yaşından gün almamış silah altındaki askerlerle terhisinden 3 yıldan az geçmiş askerler 12 Ağustos'a kadar başvuru yapabilecek.
Kara Kuvvetleri Komutanlığının sözleşmeli er ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temin edilecek.
 
Kara Kuvvetleri Komutanlığının sözleşmeli er ihtiyacını karşılamak amacıyla, 20 Eylül- 07 Ekim 2011 tarihleri arasında Ankara'da, Zh.Brl.Okl. ve Eğt.Tüm.K.lığı'nda yapılan personel temin faaliyetine, 10 - 21 Ekim 2011 tarihleri arasında 10 farklı merkezde devam edilecek.
Alımlar, en az ilköğretim mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş veya er olarak tamamlamış, ön başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla terhislerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olanlar ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 26 yaşından gün almamış olanlar ve hâlen silâhaltında bulunan adaylar arasından yapılacak.
 
Konu ile ilgili olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığından bir açıklama yapıldı. Açıklama da Sözleşmeli Er Alımına ilişkin şu bilgilere yer verildi: "Başvuruların yapılması, Ön Sağlık, Fiziki Kabiliyet Testi, Mülakat Sınavları 10 -21 Ekim 2011 tarihleri arasında sınav merkezlerinde, Asil ve yedek adayların tespit edilerek sonuçların yayımlanması ise, 03 Kasım 2011 tarihinden sonra internet üzerinden yayınlanacaktır. Piyade, Sıhhiye ve Veteriner sınıflarında toplam 5 bin 103 Sözleşmeli Er alımı yapılacaktır.
 
Başvuruda bulunacak adaylar, kayıt kabul faaliyeti, ön sağlık ve fiziki kabiliyet testi için Adana, Ankara, Balıkesir, Elazığ, Erzurum, İstanbul, İzmir, Samsun ve Trabzon illerinde, sınav merkezlerinde 10-21 Ekim 2011 (cumartesi, pazar dahil) tarihleri arasında hazır bulunacaklardır. Tüm sınav faaliyet aşamaları aynı gün içerisinde gerçekleşecektir. Eksik belgesi olanlar sınavlara alınmayacaktır.
 
Sözleşmeli Er Alımı ile ilgili her türlü bilgi www.kkk.tsk.tr ve http://pertem.kkk.tsk.tr/sozer/basvuru11012/aciklamalar.htm adreslerinden temin edilebilir."
Bu arada, 9 uncu Kolordu Komutanlığından yapılan açıklamada, Erzurum'daki sınav merkezinin, 4 üncü Zırhlı Tugay Komutanlığı Palandöken Kışlası olduğu belirtildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA