• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sosyal medyanın önemi tartışılmaz
15 Şubat 2012 Çarşamba 14:41

Sosyal medyanın önemi tartışılmaz

Genç MÜSİAD Konya Şubesinin Tecrübe Paylaşımı programına MÜSİAD Konya Şubesi Basın- Yayın Komisyon Başkanı Gazeteci-Yazar Lokman Koyuncuoğlu konuk oldu

Genç MÜSİAD Konya Şubesinin “Tecrübe Paylaşımı” programına MÜSİAD Konya Şubesi Basın- Yayın Komisyon Başkanı Gazeteci-Yazar Lokman Koyuncuoğlu konuk oldu. Sohbet ortamında geçen toplantıda Lokman Koyuncuoğlu sosyal medyanın önemini gençlere anlattı.

MÜSİAD Konya Şubesi konferans salonunda gerçekleştirilen programda konuşan MÜSİAD Konya Şubesi Basın- Yayın Komisyon Başkanı Gazeteci-Yazar Lokman Koyuncuoğlu, “Türkiye’de çok dinamik ve genç nüfus var. Özellikle kültür, ekonomi, siyaset ve spor alanların da çok daha fonksiyonel olması gerekiyor. Bunun temelinde de  milli ve kültürel değerler birikimlerinin iyi oluşturmaları yatar” dedi.

Sosyal medyanın her ne kadar eğlence mecrası olarak algılanıyor olsa da hem hızlı iletişim, hem ticari tanıtım, hem de sivil ve sosyal mesaj vermek açısından önemli bir fonksiyonun olduğunu belirten Koyuncuoğlu, “ MÜSİAD ve diğer örgütlü organizasyonların sosyal medya mecralarını çok iyi kullanması gerekir. Özellikle kendilerine ait yerli markaların tanıtılması bunların Türkiye’de algılanması noktasında sosyal medyada tanıtmak maliyetsiz ve hızlı tanıtım aracı olabilir. Bu bağlamda ülkemizin ekonomik anlamda en büyük sıkıntılarından bir tanesi olan cari açık ve bunun yansıması olan istihdamın azaltılması noktasında yerli üretimin sosyal ve ekonomik alanda propagandasının yapılması ile yabancı rakipleriyle rekabette tanıtımının eşitlenmesine katkı sağlayacaktır. ” ifadesini kullandı.
 
 Klasik medyanın varlığını devam ettirmekle birlikte önümüzdeki on yılda sosyal medyanın pek  çok alanda şimdiden ön göremeyeceğimiz etkinlikleri olacağını, şirketler içinde vazgeçilmez tanıtım mecralarından biri olacağını vurgulayan Lokman Koyuncuoğlu, “Yeni TTK’na göre internet siteleri kaçınılmaz oldu. Bunun yanında mobil aygıtlarla sosyal iletişimin ticari hayatta çok daha fazla etkinliğinin olacağını göreceğiz. Bu konuda hazırlıklı olan yatırım yapan şirketler hem ticari hem de prestij anlamında öne geçecektir. Bugünlerde bile bazı şirketler tanıtım bütçelerinin hatırı sayılır bir bölümünü artık bu mecralar için kullanmaya başladılar.” dedi.
Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin içerik olarak her türlü paylaşıma açık olduğuna değinen Koyuncuoğlu; “Türkiye gibi milli ve manevi değerleri yüksek bir ülkede başta gençler olmak üzere, her bireyin bu tür herkese açık alanların doğru kullanılması noktasında özel çaba içinde olması gerekir. Genel ahlak değerleri çerçevesinde hareket etme konusunda çok daha duyarlı olmak şarttır.”  Dedi.
 
 Programın sonunda Genç MÜSİAD Konya Şubesi Başkanı Yakup Barınlı, MÜSİAD Basın-Yayın Komisyon Başkanı Lokman Koyuncuoğlu’na günün anısına hediye takdim etti.

 

 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA