• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sosyal Güvenlik Uzmanlığı eğitimi sona erdi
24 Aralık 2012 Pazartesi 10:41

Sosyal Güvenlik Uzmanlığı eğitimi sona erdi

Konya SMMM Odası ile İŞKUR tarafından birlikte düzenlenen Sosyal Güvenlik Uzmanlığı eğitim kursu sona erdi.
Konya SMMM Odası ile İŞKUR tarafından birlikte düzenlenen Sosyal Güvenlik Uzmanlığı eğitim kursu sona erdi. Eğitimlerin tamamının Konya SMMM Odası hizmet binasında bulunan eğitim sınıflarında gerçekleştiğini belirten Oda Başkanı İsmail TURAN;”İŞKUR ile birlikte istihdam garantili eğitim kurslarımıza devam ediyoruz. Amacımız Konya’daki işsizlik oranını azaltmak ve iş bulmada zorluk yaşayan gençlerimize meslek kazandırmak.
Eğitim verdiğimiz alanlardan biri olan Sosyal Güvenlik Uzmanlığı kursumuz başarıyla sona erdi. İş piyasasının ihtiyaç duyduğu Sosyal Güvenlikle ilgili personel ihtiyacını karşılamaya yönelik olan eğitim kursumuz önümüzde ki dönemde de Odamız tarafından düzenlenmesi planlanmaktadır.
Sosyal Güvenlik Uzmanından bahsedecek olursak, günümüz piyasasında İş Dünyası’nın en önemli ihtiyaçlarından biri Sosyal Güvenlik alanında eğitim almış, nitelikli Personel istihdam edilmesidir. Sosyal Güvenlik Uygulamaları, Yasal Bildirimleri de kapsayan oldukça geniş bir alan olma özelliğine sahip olduğundan sosyal güvenlikle ilgili eğitim almamış, alanında bilgi eksiği olan Personeller, İş yerlerinin telafi edilemez noktalara gelmesine ve altından kalkması zor cezalar almasına sebep olabilmektedir.  Sosyal Güvenliğin tek bir çatı altında toplanmasından sonra ise  Ülkemizde artık Sosyal Güvenlik Uzmanlarına ihtiyaç hızla artmaktadır.
Sosyal güvenlik eğitimini almış nitelikli personel çalıştırmak isteyen İş yerleri Odamıza başvurarak eğitimini tamamlamış olan kursiyerlerimizi iş yerlerinde istihdam edebilirler” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA