• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sorgun:Tek derdimiz millete hizmet
11 Mart 2012 Pazar 17:23

Sorgun:'Tek derdimiz millete hizmet'

AK Parti Konya İl Başkanlığından bir günde tam 14 ilçe danışma meclisi
AK Parti Konya İl Başkanlığı’ndan bir günde tam 14 ilçe danışma meclisi… 4. Olağan İlçe ve Belde Kongreleri’ni tamamlayan İl Teşkilatı, bir günde 14 ilçenin danışma meclisini gerçekleştirdi.
 
Danışma meclislerinde konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun; “Tek derdimiz milletimize hem maddi hem de manevi olarak hizmet etmek” derken; AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, teşkilat çalışmalarının önemine değindi. 28 Şubat sürecini değerlendiren Mustafa Akış ise; “28 Şubat’ta tek hedef milletti” dedi.
Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Teşkilatı’nın, ilçe ve belde teşkilatlarının son durumları, il genel meclisi üyelerinin çalışmaları ile belediyelerin projeleri ve devam eden hizmetlerde gelinen son noktaların ele alınması için rutin olarak yaptığı 27. Dönem İlçe Danışma Meclisi Toplantıları başladı. Bir günde tam 14 ilçenin danışma meclisini gerçekleştiren İl Teşkilatı, ilçe ve belde teşkilatlarıyla birlikte her zaman hazır olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu kapsamda İl Teşkilatı; Halkapınar, Ereğli, Emirgazi, Karapınar, Sarayönü, Ilgın, Doğanhisar, Tuzlukçu, Çeltik, Yunak, Akşehir, Taşkent, Hadim ve Bozkır ilçelerinde teşkilatları ile bir araya geldi. Toplantılara AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve AK Parti Konya milletvekillerinin tamamı katılırken; ilçe ve belde belediye başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri, AK Parti Konya İl yönetim Kurulu Üyeleri ile gençlik ve kadın kolları yönetimleri, ilçe ve belde yönetimleri ile çok sayıda partili de hazır bulundu.
Sorgun; “Tek derdimiz milletimize hizmet etmek”
Katıldığı Ilgın ve Doğanhisar İlçe Danışma Meclisleri’nde partililere seslenen AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından çalışmalarına ara vermediklerini söyledi. Bugün 14 ilçede danışma meclisi yaptıklarını yarın da yine 13 ilçenin danışma meclisi yapacaklarını dile getiren Başkan Sorgun, teşkilatlardaki heyecan ve çalışma azminin kendilerini daha da şevklendirdiğini kaydetti. Teşkilatlardaki bu fedakârlığın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı da çok mutlu ettiğini ifade eden Başkan Sorgun; “Bakıyorsunuz Başbakanımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz her gün bir yerde her gün başka bir proje için çabalıyor. Yine il teşkilatımız, ilçe ve belde teşkilatlarımız da kar, kış, soğuk ya da tatil demeden çalışıyor. İşte başarı böyle geliyor. Yetimin, yoksulun, mazlum ve milletinin duasını alan partimiz ve iktidarımız her zaman başarılı oluyor. Bizim de tek derdimiz milletimize layık olmak ve milletimize hizmet etmek. Bizler bu yolda ilerlemeye ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Sorgun; “Manevi hizmetlerimiz de sürecek”
Yapılan tüm hizmetlerin insan için olduğunu söyleyen Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, maddi hizmetlerin yanında manevi hizmetlere de daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Başkan Sorgun şunları söyledi; “İktidarımız boyunca birçok önemli proje, hizmet ve düzenleme hayata geçirildi. Tüm yapılanlar elbette insana yönelik. Ancak maddi hizmetlerimizin yanı sıra manevi hizmetlere de ağırlık verilmesi gerekiyor. İşte Başbakanımızın dindar nesil yetiştirme ifadesinin anlamı budur. Gençlik merkezleri yapıyoruz, yollar yapıyoruz, fabrikalar yapıyoruz, üstgeçitler ve köprüler yapıyoruz. Ancak eğer gençlerimizi manevi anlamda yetiştiremezsek o köprüler gençlerimizin insanımızın intihar yeri haline gelir. Bu nedenle de gençlerimizi manevi anlamda da yetiştirmek çabasındayız.”
27. Sarayönü İlçe Danışma Meclisi’nde konuşan Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez ise, teşkilat çalışmalarının önemine değindi. Üzülmez; “ İlçe danışma meclislerini çok önemsiyoruz. Çünkü bu toplantılarımızda ilçe ve belde teşkilatlarımızın sorunlarını, isteklerini dinleyip çözüm üretip ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Devam eden yatırım ve projelerin son durumunu ele alma fırsatı buluyoruz. Bunun yanı sıra teşkilatlarımızın daha canlı, heyecanlı ve diri olmalarını sağlayacak çalışmalar yapıyoruz. Çünkü teşkilatlarımızın her zamankinden daha fazla çalışması ve bölgesine faydalı olmasını istiyoruz. Teşkilatlarımızı kutluyorum. Çünkü her daim hazır ve çalışkanlar. Nasıl ki Başbakanımız gece gündüz rahatsızlığına rağmen ara vermeden çalışıyorsa bizler de ona layık olmanın gayretinde olmalı ve Türkiye’yi 2023’e hazırlamalıyız. Halkımızın bizden istediği ve beklediği budur” dedi.
Yerel yönetimlerin AK Parti iktidarının yaptığı düzenlemeler ile yeniden şaha kalktığını, belediyelerin ve il özel idarelerinin hizmet yarışına girdiğini söyleyen Üzülmez; “Yerel yönetimlerde özellikle de İl Özel İdaresi konusunda yapılan düzenlemeler ile İl Özel İdarelerimiz ve belediyelerimiz bir hizmet yarışına girdi. Bugün Türkiye’nin hiçbir köyü asfaltsız, yolsuz, susuz veya okulsuz değil. Bugün artık köylülerimiz yol veya su değil; oyun parkları veya internet istiyor. Bu, Türkiye’nin geldiği noktadır. Bu başarı hepimizindir” ifadelerini kullandı. Meclis’te devam eden eğitim komisyon görüşmelerine de değinen AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, 4+4+4 eğitim sistemini istemelerindeki en büyük nedenin istihdamı arttıracak mesleki eğitimin teşviki olduğunu söyledi. Üzülmez; “Bugün işsizlik düşüyor. Ancak asıl sorun işsizlik değil mesleksizliktir. Türkiye’nin vasıfsız elemana değil vasıflı elemana ihtiyacı var. Bu nedenle bizler yeni sistemle meslek liselerini daha aktif ve faydalı hale getirerek istihdamı arttırma amacındayız. CHP ne derse ve ne yaparsa yapsın, bu sistem değişecek” dedi.
AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış da Ilgın İlçe Danışma Meclisi’nde salonu dolduran teşkilat mensuplarına hitap ettiği konuşmasında Türkiye’nin geldiği nokta ve parti teşkilatlarının bu başarıdaki rolüne değindi. 9 yıldır iktidar olan bir partinin mensubu olmaktan büyük gurur duyduğunu söyleyen Akış şunları söyledi; “9 yıldır hiç eğilmeden baskılara boyun eğmeden milletimizin muhabbetine ve sevgisine layık olmak için çıktığımız yolda ilerlemeye devam ediyoruz. Tek amacımız da oy kazanmak değil gönül kazanmak oldu. Türkiye, son yıllarda yaptığı atılımlarla tüm bölgenin, Avrupa’nın ve dünyanın dikkatini çekmeye devam ediyor. Bu, başarı beraberinde bazı önemli sorumluluklarımızı bizlere yeniden hatırlatıyor. Bizler, parti mensupları olarak birlik ve beraberliğimize daha fazla sahip çıkmalı ve bu anlayışla çalışmalıyız.”
Akış; “28 Şubat’ta asıl hedef milletti”
Geçtiğimiz günlerde 28 Şubat’ın yıldönümü olduğunu ve 28 Şubat’ın 12 Eylül ya da 27 Mayıs’tan farklı olmadığını dile getiren AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, 28 Şubat’ta asıl hedefin iktidar değil millet olduğunun altını çizdi. Akış şunları söyledi; “Geçtiğimiz günlerde 28 Şubat’ın yıldönümüydü. Milletimiz için karanlık tarihin önemli dönüm noktası olan 28 Şubat için bin yıl sürecek dendi. Ancak Allah’a şükürler olsun ki 15 yılda mimarlarını tarihe gömdü. Şunu hemen belirteyim ki 28 Şubat’ın 12 Eylül ya da 27 Mayıs’tan hiçbir farkı yoktu ve 28 Şubat’ta asıl hedef iktidar değil milletin ta kendisiydi. Milletimiz, giyimine kuşamına yaşam şartlarına ve düşüncesine pranga vuran o zihniyeti bin yıl geçse de asla affetmez affetmeyecektir de. Bugünlerde 4+4+4 sistemi, komisyonlarda tartışılıyor konuşuluyor. Muhalefet ne yaparsa yapsın, milletimizin bu isteğini de yerine getireceğiz ve 28 Şubat’ın son kalıntısı olan 8 yıllık kesintisiz eğitim sistemini de kaldıracağız. O gün 28 Şubat mimarlarına manşetleriyle selam çakanlar, bugün başbakanımıza 2 yıl ömür biçme hadsizliğini yapabiliyorlar. Bu hadsizliği yapanlara karşı gereken neyse yapılacaktır.
Onun için de bizlerin birlik ve beraberliğimizi korumaya devam etmemiz gerekiyor.”
 
27. İlçe Danışma Meclisleri’nin basın kapalı bölümünün ardından toplantılar, ilçe ve belde yönetimleri ile mahalle ve köy temsilcilerinin çalışmaları, il genel meclisi üyelerinin projeleri ve belediyelerin hizmetleri ile taleplerinin ele alınması ve sorunların çözümü için fikir alışverişinde bulunulması ile son buldu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA