• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sorgun:Eğitimde büyük hizmetler yapıldı
04 Mart 2012 Pazar 16:01

Sorgun:'Eğitimde büyük hizmetler yapıldı'

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve 31 ilçe başkanı, Ankarada önemli ziyaretlerde bulundu.
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve 31 ilçe başkanı, Ankara’da önemli ziyaretlerde bulundu.
 
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Halil Etyemez’i makamlarında ziyaret eden İl ve İlçe Teşkilatları, tamamlanan ve devam eden Konya yatırımları ile teşkilat çalışmalarındaki son durumu bakanlarla paylaşma fırsatı buldular.
Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, 31 İlçe Başkanı ile birlikte Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Halil Etyemez’i makamlarında ziyaret etti. Ziyaret programına Başkan Sorgun ve ilçe başkanlarının yanı sıra İl Başkan Yardımcıları Mustafa Varol ve Necip Çimen de katıldı.
Başkan Sorgun ve 31 İlçe Başkanı, Bakan Davutoğlu ile bir araya geldi

AK Parti Konya Heyeti’nin gün içindeki ilk ziyareti, Dışişleri Bakanı ve AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na oldu. Bakan Davutoğlu’nun makamında gerçekleşen ziyarette yeni ilçe başkanları ile tanışan ve ilçelerinde devam eden yatırım ve projeler ile taleplerini alan Bakan Davutoğlu, 19 Kasım’da başlayıp 4 Şubat’ta tamamlanan kongrelere yoğun diplomasi gündemi dolayısıyla katılamadığı için üzgün olduğunu söyledi.

Davutoğlu; “Türkiye’nin güçlü yürüyüşün öncüleri AK Parti kadrolarıdır”

Kongrelere katılamasa da tüm kongreler hakkında İl Başkanı Ahmet Sorgun ve ilçe başkanlarıyla iletişim halinde olduklarını ve o güzel havayı yaşadığını söyleyen Davutoğlu, şunları söyledi; “19 Kasım’da başlayıp 4 Şubat’ta Ereğli’de tamamlanan ilçe ve belde kongrelerimize gelme fırsatım olmadı. Bu içimde bir uhde olarak kaldı. Ancak o havayı gerek il başkanımız Sayın Ahmet Sorgun’dan gerekse de ilgili ilçe başkanlarımızdan aldım. Gerçekten tüm ilçelerimizde kongrelerimiz bir demokrasi şöleni havasında geçmiş. Yoğun katılımın olduğu ve büyük bir nezaket, birlik ve beraberlik içinde geçen kongrelerimizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Göreve gelen ilçe başkanlarımızı ve ekiplerini kutlarken; yerini yeni isimlere bırakan önceki dönem ilçe başkanlarımız ve yönetimlerine de çok teşekkür ediyorum. Hem ilçeleri ve Konyamız için hem de partimiz adına büyük hizmetleri, büyük çabaları oldu. Türkiye son 10 yılda önemli bir yürüyüş içinde. Bu güçlü yürüyüşün öncüleri AK Parti kadrolarıdır. Güçlü siyasi iradenin arkasında son 9 yıla damgasını vuran AK Parti kadroları ve Genel Başkanımız, Başbakanımız vardır. Siyasi görüşü ne olursa olsun, mezhebi, etnik kökeni ne olursa olsun, AK Parti teşkilatlarımızın görevi, bütün vatandaşlarımızı kucaklamaktır. Tek amacımız insanımıza hizmet olduğuna göre ilçelerinizde herkesi kucaklamaya devam edin. Birliğimize ve huzurumuza katkı sağlamayı sürdürün. Çünkü artık bugün AK Parti’nin kaderi, Türkiye’nin kaderiyle örtüşüyor, AK Parti, Türkiye’nin geleceğini ve vizyonunu temsil ediyor. Bu vizyona sahip çıkalım.”

Sorgun; “Teşkilatımız her daim hazır”

Kendilerini kabul ettikleri için Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na teşekkür eden AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, tamamlanan ilçe ve belde kongreleri ile teşkilat çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kongrelerin ardından teşkilat çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini söyleyen Başkan Sorgun; “31 ilçe ve 6 beldemizde kongrelerimizi tamamladık. Sizlerin de ifade ettiğiniz gibi gerçekten tüm kongrelerimiz bir şölen havasında geçti. Bu sürecin hemen ardından teşkilat çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Daha önce olduğu gibi bugün de yarın da tek amacımız halkımızla bir araya gelmek ve AK Parti hükümetinin onların iktidarı olduğunu göstermeye devam etmemiz gerekiyor. Teşkilatlarımıza güveniyoruz. Onlar tüm birimleri ile her daim hazırdır” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Dinçer’e ziyaret

Bakan Davutoğlu ziyaretinin ardından AK Parti Konya Heyeti, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’i de ziyaret etti. Bakan Dinçer’in makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Sorgun ve ilçe başkanları;  eğitim konusunda ilçe, belde ve köyleriyle ilgili olarak bilgi verdiler.
Sorgun; “Eğitimde büyük hizmetler yapıldı”
Kendilerini kabul ettikleri için Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e teşekkür eden AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti iktidarında eğitime büyük yatırım ve hizmetlerin yapıldığını söyledi. Sorgun; “AK Parti, 9 yıllık iktidarı boyunca yaklaşık 169 bin derslik yaptırdı. 2002 yılına kadar toplam yapılan derslik sayısının 334 bin olduğunu düşünürsek, 169 bin dersliğinde 8-9 yılda yapılmış olmasının ne anlama geldiğine dikkat etmek gerekiyor. Gerçekten iktidarımızın en fazla önem verdiği eğitim konusunda çok şey yapıldı. Yapılmaya da devam ediliyor. Bu anlamda büyük gayretleri olan Bakanımız Sayın Ömer Dinçer’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dinçer; “Kimse endişelenmesin”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de son 9 yılda eğitim alanında yapılan hizmet ve yatırımlar hakkında konuklarını bilgilendirdi ve yeni projeler hakkında ilçe başkanlarının sorularına cevap verdi. Zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasıyla ilgili olarak da konuşan Bakan Dinçer şunları söyledi; “Özellikle kız çocuklarımızın okullaşmasıyla ilgili geriye gidiş olacağına dair endişelerden bahsediliyor. Ama ben hemen şunun altını çizerek söylemeliyim ki, biz bu çocuklarımızın okullaşmasıyla ilgili konularda asla taviz vermedik vermeyeceğiz. 2002 yılına kadar Türkiye’de ilköğretimde okullaşma oranı yüzde 90’ı aştı. Okullaşma oranı konusundaki sorun neredeyse çözüldü. Okullaşma oranlarının artmasının yanında daha güzel bir gelişmeye de sahip olduk. 2002 yılında kız çocuklarımızın okullaşma oranı 100 erkek öğrenciye karşın 88 kız öğrenciydi. Geçen yıl 100 erkek öğrenciye karşın 100,4 kız öğrenciye ulaştık. İlköğretimde kız çocuklarımızın sayısı erkek çocuklarımızı geçti. Bu sizce hakikaten bizim bu konuda ortaya koyduğumuz çabaları, uğraşıları, hedefleri göstermez mi? Sonuç olarak Türkiye eğitimde önemli bir noktada. Yeni sistemle bu daha da ileriye gidecektir. O yüzden kimse endişelenmesin.”

Halil Etyemez de ziyaret edildi

AK Parti Konya Heyeti’nin Ankara’daki son durağı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez’di. Etyemez ile bakanlık binasında bir araya gelen Başkan Sorgun, göreve yeni gelen ilçe başkanlarını Etyemez ile tanıştırdı. İlçe başkanları da ilçeleri hakkında Bakan Yardımcısı Etyemez’i bilgilendirme fırsatı buldu.

Etyemez; “Tek amacımız hizmet”

Ankara’da İl Başkanı Ahmet Sorgun ve tüm ilçe başkanlarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Yardımcısı Etyemez; “Seçim süreci boyunca tüm ilçelerimizi gezme ve buralarda çalışma fırsatı buldum. Tüm teşkilatlarımız büyük özveri ve heyecanla çalıştı. Şimdi karşımda yüzde 50’ye yakın oranda değişmiş bir teşkilat görüyorum. Önceki ilçe başkanlarımıza ve ekiplerine hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Yeni ilçe başkanlarımız ve yine ekiplerine de başarılar diliyorum. İlçe başkanlığı gerçekten de büyük bir sorumluluk. Ancak tüm ilçe başkanlarımızın bu sorumluluğu layıkıyla taşıyacağına olan inancım sonsuz. Çünkü bizlerin tek derdi milletimize hizmet etmek. Bu amaç doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah bundan sonra ülkemizin daha güzel olması için çaba sarf edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA