• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sorgun: Kılıçdaroğlu utanç vesikasıdır
11 Nisan 2016 Pazartesi 10:53

Sorgun: "Kılıçdaroğlu utanç vesikasıdır"

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Konya ve ülke gündemini değerlendirmek üzere İl Başkanlığı’nda kameralar karşısına geçti.

Milletvekili Ahmet Sorgun’a basın toplantısında İl Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Ali Doğru ile Uğur Erdoğan eşlik etti.

İşte Ahmet Sorgun’un basın toplantısından önemli başlıklar ve ayrıntıları;

DOKUNULMAZLIKLAR

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin en önemli gündem maddelerinden bir tanesi dokunulmazlıklar konusudur. Ak Parti olarak teröre dolaylı ya da direkt olarak destek veren milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması ilk hedefimizdi. Ancak Ana Muhalefet Partisi teröre destek verenleri destekler bir tavırla buna karşı çıktı. Milletimizin önünde alnı açık ve başı dik olan partimiz ve partimizin lideri Başbakanımız Ahmet Davutoğlu hodri meydan dedi ve bütün dokunulmazlık dosyalarının meclise getirilmesini istedi. Bunun için anayasa değişikliği gerekmekteydi ve bu değişikliğin yapılması içinde gereken adımlar atılmaya başlandı.  Gerekli düzenleme değişiklik yapıldıktan sonrada dokunulmazlık dosyaları Meclise gelecektir. Tek oylamayla da bütün dokunulmazlık dosyaları yargıya gönderilecektir. AK Parti adı gibi aktır. 13 yıldır girdiği bütün seçimlerden zaferle ayrılan partimize büyük teveccüh gösteren milletimizde bunu onaylamış ve tasdik etmiştir. Bütün karalama kampanyalarına, algı operasyonlarına rağmen adınında alnınında Ak olduğunu ispatlamıştır. Hiçbir şey yapamadıklarında çamur at izi kalsın mantığıyla hareket ettiler. Ama elhamdülillah attıkları çamur tutmadı, izi kalmadı. Zaman geldi o çamur kendi paçalarına bulaştı.

Halka hizmeti hakka hizmet olarak gören ve bu düsturla milletinin hizmetinde olan AK Parti’nin veremeyeceği bir hesap yoktur.

AZERBAYCAN

Azerbaycan ile Ermenistan arasında Dağlık Karabağ bölgesinde yaşanan çatışmaları yakinen takip ediyoruz. Yıllardır işgal altında olan Dağlık Karabağ Bölgesi Azerbaycan’ın öz toprağıdır. Türkiye bu haklı mücadelesinde kardeş ülke Azerbaycan’ın yanındadır ve hep yanında olmaya devam edecektir. Uluslararası platformlarda Azerbaycan’ın haklılığı savunuyoruz ve savunmaya devam edeceğiz. Çatışmalarda şehit olan Azeri kardeşlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

TERÖR

Ülkemiz Temmuz 2015’den bu yana terör belasıyla uğraşmaktadır. Bugün devletimizin kararlılıkla mücadelesini sürdürdüğü PKK, DAEŞ, DHKPC gibi örgütler küresel güçlerin birer maşasıdır. Bunların hedefi son 13 yılda Ak Parti hükümetlerinin oluşturduğu istikrar ortamı ve yaptığı ekonomik atılımlarla küresel bir oyuncu olarak dünyada söz sahibi haline Türkiye’dir. Türkiye’nin büyümesinden ve gelişiminden rahatsız olan malum küresel güç odakları devreye girerek ülkemizdeki piyonlarıyla aracılığıyla ülkemiz üzerinde oyunlar tezgâhlamaya başladılar. Bunu Gezi olaylarında, 17-25 Aralık komplolarında gördük. Buralarda hedeflerine ulaşamadılar. Şimdi ise terör olaylarını devreye soktular ve Türkiye’deki maşaları PKK’yı sahaya sürdüler. Yakıp yıkmakla, hendekle, barikatla Türkiye’yi hedeflerinden saptıracaklarını zannettiler. Ama yanıldılar ve kısa bir süre sonra yanıldıklarını çok daha iyi anlayacaklar. Terör odaklarının yuvalandıkları bölgeler bir bir temizlendi ve temizlenmeye devam ediyor. Son hendek kapatılıncaya kadar, son barikat kaldırılıncaya kadar ve son terörist bölgeden temizleninceye kadar bu mücadele devam edecektir. Bu kararlı mücadele esnasında askerimiz ve polisimiz olağanüstü kahramanlıklar göstermektedir. Bu uğurda şehitler verdik, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Her zaman söyledik yine söylüyoruz “bizim Kürt sorunumuz yok, terör sorunuz vardır.” Son yaşananlardan sonrada bölgede yaşayan halkımız PKK’nın gerçek yüzünü görmüş ve onlara gereken dersi vermiştir. Hiç bir çağrılarını dikkate almamış ve oyunlarına gelmemiştir. Burada bundan sonra yapılacak olansa bölge teröristlerden temizlenir temizlenmez şehirlerimizin yeniden inşasıdır. Devletimiz buraları yeniden inşa edecek güce ve kudrete de sahiptir. Burada teröriste kudretli elini gösteren devletimiz halkına da şefkat elini uzatmıştır ve uzatmayada devam edecektir.

ahmet-sorgun--(2).jpg

KILIÇDAROĞLUNUN UTANÇ VESİKASI

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir ana muhalefet partisinin liderine, bir genel başkana değil, hayâ sahibi bir insana yakışmayacak derece terbiyesizce, ahlaksızca,  sarf ettiği sözleri bir utanç vesikasıdır. Sema Ramazanoğlu, bir milletvekili, bir bakan, bir kadın olmanın ötesinde bir annedir. Milletin meclisinde, milletin değerlerine saldıran bu zata milletimiz gösterdiği tepkiyle gereken cevabı vermiştir. Bugün buradan bir kez daha esefle ve şiddetle kınıyor ve özellikle CHP’ye gönül vermiş hanım kardeşlerimizide genel başkanlarını kınamaya davet ediyorum.

YENİ ANAYASA

Türkiye’de yeni bir anayasanın gerekliliği gün gibi aşikârdır. Zira mevcut anayasamız zaman içinde bir dizi değişikliğe uğramış olsada halen bir darbe anayasasıdır. Şekli değişikliklere uğramış olmasına rağmen ruhunda özünde darbenin izlerini taşımaktadır. Yeni anayasa gerekliliği gündeme geldiğinden bu yana tartışmalarda devam etmektedir. Esasen bundan milletimiz değil siyasiler rahatsızdır. Mevcut Anayasa devleti milletten tecrit etmek, milleti devletin dışında bırakmak için hazırlanmış metinlerdir. İktidarını milletten değil sadece anayasadan alanlar yeni anayasa tartışmalarından rahatsızlar. Bu tartışmayı da farklı şeyler ortaya getirerek kaldırmak istiyorlar. Bizim yeni anayasayla yapmak istediğimiz hâkimiyetin yegâne kaynağının millet olduğu ve iktidar yetkisinin sadece milletten alınabileceği esasını anayasayla benimsetmektir.  İşin özü tamamen millettir. Milletten korkanlar yeni anayasa tartışmalarından tabi ki rahatsız oluyorlar.  Millet esaslı bir anayasayla birlikte başkanlık sistemi Türkiye’nin olmazsa olmazlarındandır. Biz şunu biliyoruz ki Allah’tan sonra en yegâne güç milletin gücüdür, halkın gücüdür. Yeni anayasa ve başkanlık sistemini benimseyen milletimiz elbette bu sistemin uygulanmasını er ya da geç sağlayacaktır.

 

KONYA YATIRIMLARI

Konya’nın yatırımları ile ilgili geçtiğimiz hafta önemli çalışmalarda bulunduk. AK Parti’nin Konya milletvekillerinin tamamının hazır bulunduğu, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Valimiz ve İl Başkanımızın da katıldığı toplantılarda Konyamızın sorunlarını ve yatırımlarını masaya yatırdık. Önce Orman ve Su İşleri Bakanımız sayın Veysel Eroğlu daha sonrada Ulaştırma Bakanımız sayın Binali Yıldırım’la iki ayrı toplantı yaptık. Bakanlarımızla Konya yatırımları ve Konya’nın geleceği ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Her iki bakanımızın Konya’ya olan ilgisi bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Kendilerine teşekkür ediyorum

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Progesteron Hormonu Nedir? Ne İşe Yarar?
  • Başkan Altay açıkladı! Konya'nın en büyük önceliği
  • Başkan Kavuş: Bu çalışmaları bir ekip ruhuyla başardık
  • Bakan Nebati ÖTV muafiyetinin detaylarını paylaştı
  • Konya'nın ilçesi 2024'te doğal gaza kavuşacak
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA