• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sorgun Kartın iddialarını yalanladı
08 Haziran 2011 Çarşamba 13:43

Sorgun Kart'ın iddialarını yalanladı

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, CHP Konya 1. Sıra Milletvekili Adayı Atilla Kartın Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlunun 300 bin haneye ulaşan mektubu hakkında ortaya attığı..

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Konya 1. Sıra Milletvekili Adayı Atilla Kart, 3 Haziran gecesi, bir TV kanalında AK Parti Konya 1. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından kaleme alınan mektubun dağıtımı ile ilgili olarak; “Mektupların faturası KOSKİ’ye kesildi” iddiasında bulunmuştu. Bu iddia ile hem AK Parti’yi hem de ilgili kurumları töhmet altında bırakmıştı.

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, CHP Milletvekili Adayı Atilla Kart’ın iddialarının asılsız olduğunu söyledi. Başkan Sorgun, faturanın AK Parti Konya İl Başkanlığı’na kesildiğini ve ödemenin de gerçekleştiğini söyledi. Sorgun açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı; “Siyasetçi ne konuşacağını bildiği kadar ne konuşmayacağını da bilmelidir. Bir konuda elinde delil olmadan konuşmak, kişinin mahcup ve sözlerine itibar edilmez olmasına sebep olur. Biz seçim startını verirken AK Parti Konya İl Teşkilatı’nı bağlayıcı ilkeler ortaya koyduk, buna göre; aldatmayacağız, aldanmayacağız, ötekileştirmeyeceğiz, ayrıştırmayacağız, karalamayacağız, iftira atmayacağız, herkesi kucaklayacağız, hizmet ve proje merkezli siyaset yapacağız, barış içerisinde yarışacağız dedik. Bu ilkeler doğrultusunda adaylarımız, teşkilat mensuplarımız ve bizler seçim çalışmasını yürütmekteyiz. Asla ilkesiz davranmadık, davranmayacağız. Dışişleri Bakanı ve AK Parti Konya 1. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun kaleme aldığı 333 bin 200 adet mektup, PTT vasıtası ile hemşehrilerimize gönderilmiştir. 26.05.2011 tarihinde Ak Parti Konya İl Başkanlığı ile PTT arasında Toplu Gönderme Sözleşmesi yapılmış, gönderme bedeli Ak Parti Konya İl Başkanlığı”na 31.05.2011 tarihinde fatura edilmiş ve ödemesi Ak Parti Konya İl Başkanlığı”nın ilgili banka hesabından PTT Merkez Müdürlüğü’nün Ziraat Bankası Konya Şubesi neznindeki ilgili hesabına 02.06.2011 tarihinde havale yapılmak suretiyle ödemesi gerçekleştirilmiştir. CHP Konya 1. Sıra Milletvekili Adayı Sayın Atilla Kart’ın delilsiz isnatları, seçim sürecinde Konya’nın hemşehrilerimizin Türkiye’ye örnek olma çabasına halel getirmiştir. Sayın Kart”ın Konya odaklı proje ve hizmetleri ile gündeme gelmek yerine asılsız iddialar ile meşgul olması kendisine hiçbir fayda sağlamayacaktır. Sayın Kart iddiasının asılsızlığı karşısında vereceği cevabı merek ediyorum.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA