• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sorgun; İpotekli siyaset devri bitmiştir
27 Şubat 2012 Pazartesi 15:02

Sorgun; İpotekli siyaset devri bitmiştir

Ak Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, 28 Şubatın yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Sorgun açıklamasında; Artık halka rağmencilik ve ipotekli siyaset devri bitmiştir dedi.
Ak Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, 28 Şubat’ın yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Sorgun açıklamasında; “Artık halka rağmencilik ve ipotekli siyaset devri bitmiştir” dedi.
 Başkan Sorgun yaptığı açıklamada; “Türk siyasi tarihinin dönüm noktalarından biri olarak 28 Şubat tarihi ile özdeşleşen süreç;  28 Şubat 1997'de yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonucu açıklanan kararlarla başlamış; ordu ve bürokrasi merkezli olarak belirli bir süre devam etmiştir. Bilindiği gibi bu kararların odak noktasında da “irtica” ile mücadele adı altında halkın inançlarına karşı bir duruş sergilenmiştir.Bunun yanı sıra Türk siyasi tarihinde bir dönüm noktası olan bu kararların uygulanması; Türkiye'de siyasi, idari, hukuki ve toplumsal alanlarda birçok değişimi de beraberinde getirmiştir. Ülke her anlamda kötü gidişatın çözüm yollarını aramak yerine zihinlerde üretilen bir düşmana karşı ürettiği politikaların peşinde karanlığa doğru yol almıştır.”  Dedi.
 Post-modern darbe olarak nitelen bu değişim sürecin, artık geçmişindeki darbelerle mücadele eden Türkiye için acı deneyimlerden biri olarak kalmaması gerektiğine dikkat çeken Ahmet Sorgun; “Türkiye geçmişi ile yüzleşebildiği ölçüde daha demokratik ve daha özgürlükçü olacaktır. Bu anlamda AK Parti iktidarı, göreve geldiği ilk günden itibaren tepeden seslenerek toplumu düzeltme sevdasında olan; hayata, halka yukardan bakan, ülkeyi görünmeyen ağları ile hareketsiz bırakan bu zihniyetin karşısında dik duruşunu sergilemiştir. Unutulmamalıdır ki bu ülke doğudan batıya, üzerinde yaşayan her vatandaşının düşüncesini temsil eden bir parlamenter sistem ile yönetilmektedir. AK Parti insanımızla aynı hayatı yaşayarak yeni bir soluk getirdi Türkiye’ye. Hem yaptıklarımızla hem ufkumuzla şu anda dünya ligine adayız. Bunu halkımızla başardık. Artık halka rağmencilik ve ipotekli siyaset devri bitmiştir. Siyasetin merkezinde halk olmalıdır. Halkın iradesine ket vuran her zihniyetin karşısında da ilk günden itibaren adaletin ve kalkınmanın lokomotifi AK Parti bulunmaktadır.”
 Başkan açıklamasını şöyle tamamladı; “Bu post-modern darbenin 15. yıldönümünü yaşadığımız bu günlerde, ülkemizin bu sıkıntıları bir daha yaşamamasının yolunun sivil, özgürlükçü, katılımcı ve adil bir anayasanın olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle halkımızın her katmanının katkılarıyla oluşturulacak bu anayasanın demokratik Türkiye için önemli bir parametreyi ifade ettiğini de belirtmek isterim.”

 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA