• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sorgun: Devletimiz vatandaşını mağdur etmez
11 Aralık 2012 Salı 12:04

Sorgun: 'Devletimiz vatandaşını mağdur etmez'

AK Parti İl Teşkilatı Dedemli Halkıyla istişare toplantısında biraraya geldi.
Türkiye’nin ilk resmi sulama projesi olan GAP’ın ardından en büyük sulama yatırımı KOP’ta sona yaklaşılırken; proje kapsamındaki Bozkır Barajı dolayısıyla Konya’nın Hadim İlçesi’ne bağlı Dedemli Beldesi’nin yüzde 70’i ise sular altında kalıyor. AK Parti İl Teşkilatı da Dedemli halkıyla bir araya gelerek süreç ile ilgili vatandaşla istişarelerde bulundu.
Dedemli’de düzenlenen toplantıya AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, Konya İl Genel Meclisi Ali Selvi, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yazlık ile İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, AK Parti Hadim İlçe Başkanı Saffet Duran, Dedemli Belediye Başkanı Ali Uçar ile Dedemli halkı katıldı.
Sorgun; “Devletimiz vatandaşını mağdur etmez”
Toplantıda konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Bozkır Barajı nedeniyle arazi ve evleri etkilenen vatandaşın asla mağdur edilmeyeceğini ve il teşkilatı olarak bu konuda gereken çabayı sarf edeceklerini söyledi. Başkan Sorgun; “Türkiye’nin en büyük ikinci projesi KOP’u hayata geçirmenin büyük mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Bölgemiz ve ülkemiz için gerçekten de rüya bir proje. Ancak bölgeye yapılan Bozkır Barajı nedeniyle Dedemli beldemiz de etkileniyor. Bizler de beldemizin arazi ve evlerinin kamulaştırılma aşamaları ve yöntemleri hakkında vatandaşlarımızla istişarelerde bulunmak amacıyla bugün buradayız. Konunun tüm yönlerini konuşacağız, tartışacağız. Biz bu bölgenin insanını, tabiatını ve güzelliğini biliyoruz. Ekmek zor kazanılırsa ondan da zor vazgeçilir. Ancak Dedemli halkı yolun, suyun ve sadaka-i cariyenin de ne olduğunu çok iyi biliyor. Tabii ki sizlerin mağdur edilmemesi ve hakkınız neyse onun verilmesi için bizler İl Teşkilatı olarak gerek Konya’da gerekse de Ankara’da ne gerekiyorsa yapmanın gayreti içinde olacağız. Ama taleplerimizde abartıdan ve kanuni olmayan haksızlıktan da uzak durulması gerekiyor. Ben bu sürecin hayırlı olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Kabakcı; “Bizim yerimiz sizin yanınız”
İstişare toplantısını vatandaşın taleplerini dinlemek ve kimsenin mağdur olmaması için yaptıklarını söyleyen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı ise; “Sizlerin taleplerinizi, endişe ve görüşlerinizi sizlerin adına gerekli mercilere iletmek için buradayız. Süreç ile ilgili olarak daha önce de bazı toplantılar yaptık. Şunu söylemek istiyorum, sizlerin faydasına, sizlerin rahat ve huzurunuza uygun ne varsa onun yapılmasını can-ı gönülden istiyor ve bu konuda da çaba sarf edeceğim. Kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz. Ancak taleplerinizin mantıklı ve hukuka uygun olması gerekiyor. Süreç ile ilgili olarak sizlere her zaman kapımız açık, ne zaman bir talebiniz olursa sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Şunu da çok iyi biliyoruz ki milletimiz, her zaman devletinin bekası, faydası ve devamı için her zaman elinden geleni yapmıştır, bu konuda da yapacaktır. KOP ülkemiz ve bölgemiz için önemli bir proje ve herkesin de üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğine inanıyorum” dedi.
Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi de yapılan yatırımlarla bölgenin ve Konya’nın çehresinin değiştiğini dile getirdi. Hayata geçirilen yatırımların vatandaşı olumsuz etkilemesine asla izin verilmediğini kaydeden Selvi; “Ülkemiz ve Konyamız için hayati önem taşıyan bu yatırımın da bu duyarlılık ve hedefle yapıldığını biliyoruz. Bu süreçte de kimsenin mağdur edilmeyeceğine inanıyor ve bu konuda çaba sarf ediliyor” dedi.
Dedemli Belediye Başkanı Ali Uçar, Dedemli ve süreç hakkında belde halkı ve İl Teşkilatı’nı bilgilendirdi. Başkan Uçar, duyarlılıklarından dolayı İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi ve il yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.
Konuşmaların ardından toplantıya katılan Dedemli halkı, süreç ile ilgili görüşlerini ve taleplerini dile getirdi ve ilgilerinden dolayı İl Teşkilatı’na teşekkür ettiler.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Atiker Konyaspor, Osmanlıspor maçı hazırlıklarına başladı
  • Konuk: "Regaip Kandilinizi tebrik ederim"
  • Konya’nın ürün haritası değişti
  • Erdoğan: "Regaib Kandili’ni tebrik ediyorum"
  • Konya’da, "Tıp ahlakı" konulu konferans

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA