• Konya9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sonsuz Nura yolculuk
21 Mart 2012 Çarşamba 12:27

Sonsuz Nur'a yolculuk

AKTİSAD, GAYE-DER, Nt mağazaları ve Konya Ufuk Din Mensupları Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Kutlu Doğum programı basına tanıtıldı.
AKTİSAD, GAYE-DER, Nt mağazaları ve Konya Ufuk Din Mensupları Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Kutlu Doğum programı basına tanıtıldı.
 
AKTİSAD adına Yönetim Kurulu Başkanı Soner Cesur’un açıklama yaptığı basın toplantısına çok sayıda yerel ve ulusal medyanın temsilcisi katıldı.
 
AKTİSAD adına Yönetim Kurulu Başkanı Soner Cesur:”Yüce dinimiz İslam’ın fedakâr-vefakâr peygamberi, insanlığın iftihar vesilesi, âlemlere rahmet olarak gönderilen son resul, son nebi Hz. Muhammed Mustafa'nın (SAS) dünyayı teşriflerinin 1441. yılını kutlayacağız. Genel kabule göre miladi 12 Nisan 571 yılında dünyaya gelen Hz. Muhammet Mustafa’nın (SAS) doğum yıl dönümü dolayısıyla ilk defa bu sene, Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği (AKTİSAD),  Konya Ufuk Din Mensupları Derneği, Gaye Eğitim Gönüllüleri Derneği ve Nt Mağazaları olarak bir ay boyunca sürecek bir anma programı planlanmıştır. 01-30 Nisan 2012 tarihleri boyunca devam edecek anma-kutlama programı kapsamında; Kule site alış veriş merkezi karşısındaki Adnan Menderes Camii avlusunda kuracağımız Kutlu Doğum Çadırı'nda her gün farklı bir etkinlik gerçekleştireceğiz. Kutlu Doğum Çadırı bu bir aylık süre zarfında yurtiçinde ve yurtdışında tanınan alanında uzman ilahiyatçı yazarların yapacağı konferanslara, mukaddes emanetler fotoğraf sergisine, Hz. Muhammet Mustafa'yı anlatan kitapların yer alacağı kitap sergilerine, yazarların katılacağı imza günlerine, Hz Muhammet Mustafa’ya(SAS) yazılmış notların okunacağı şiir  dinletilerine, Türk Tasavvuf musikisi konserlerine ve sakal-ı şerif ziyaretine ev sahipliği yapacaktır” dedi.
Bir ay boyunca devam edecek Kutlu Doğum programı kapsamında 63 umre, 33 tablet pc ve 475 adet sürpriz armağan olmak üzere toplam 571 hediyenin verileceğini ayrıca   geniş katılımlı bir 'Sonsuz Nura Yolculuk Sınavı' yapılacağını dile getiren Cesur, sınavın 20 Mayıs 2012 tarihinde Konya'daki Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda gerçekleştirileceğini belirtti.
Sınava katılmak isteyenlerin www.sonsuznuruanlamak.com.tr adlı internet adresinden 01 Mayıs 2012 saat 24.00'e kadar sınava başvuru yapabileceklerinin altını çizen Cesur, internet erişimi olmayan vatandaşların ise NT mağazalarından ve Gaye Eğitim Gönüllüleri Derneği merkezinden başvuru yapabileceklerini söyledi.

YORUMLAR
güzel bir çalışma
hasan bahar
emği geçenlerden Allah razı olsun.umreye gitmek için iyi bir fırsat. ibadet, bilerek ve anlayarak yapılınca güzel.
88.225.13.101
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Atiker Konyaspor, Osmanlıspor maçı hazırlıklarına başladı
  • Konya’nın ürün haritası değişti
  • Dün Çanakkale ne ise bugün Afrin odur
  • Konya’da fener alayı coşkusu
  • Konuk: "Regaip Kandilinizi tebrik ederim"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA