• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Son sözleriyle şaşırttı
10 Mayıs 2015 Pazar 09:49

Son sözleriyle şaşırttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen İzmir Toplu Açılış Töreni'nde halka hitap etti.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

12 yılda 1340 okul yaptık, İzmir'e 30 bin tablet bilgisayar verdik. İzmir sadece bölgesinin değil ülkenin de en önemli sağlık merkezlerinden biri haline geliyor. Ulaşımda İzmir'in çehresini değiştirdik. 9 milyar dolarlık İstanbul-İzmir otoyolu projesi devam ediyor. İzmir-İstanbul otoyolu bittiğinde iki şehir arası otomobil ile 3 büçuk saate inecek. Helikopterle üzerinden baktım köprünün inşaatı maşallah devam ediyor.

Dik duracağız. Bizler yolumuza aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Bizim milletimize verilmiş sözümüz var. Birileri yıllarca İzmir'i istismar ederken biz 12 yılda onlarca yatırım yaptık. Havaalanının durumunu kararlaştırın, okulların, hastanelerin durumunu karşılaştırın, göreceğiniz tek şey kalitenin 3 kat 5 kat 10 kat arttığını göreceksiniz. Ayrımcılık diye bir şey kalmadı. Çünkü biz yaradılanı yaradandan ötürü severiz dedik. Kimsenin kökenine, mezhebine, inancına bakmadık. 80 milyon insanımızın tamamına aynı hizmeti götürdük. Ve biz de ayrımcılık göremezsiniz.
 

Erdoğan'a İzmir'de sevgi seliCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı ve Atatürk Stadyumu'nda düzenlenecek olan İzmir Toplu Açılış Töreni'ne vatandaşlar ilgi gösterdi.

"Kürt kardeşlerime emekleri geçmedi"

Millet ne demek biliyor musunuz? Farklı etnik unsurları bağrında bulunduran ve buluşturan yapıdır. Vatan topraklarımız üzerinde kimse bir operasyona girişemez. Şimdi birileri çıkmış diyorlar ki, bizim millet anlayışımıza farklı yaklaşıyorlar. Neymiş, biz Kürtlerin temsilciyiz diyorlar kendileri için. Yalan söylüyorlar, Kürt kardeşlerime en ufak emekleri geçmedi. Belediyelerini dolaşın, pislikten, çöplükten, susuzluktan geçemezsiniz. Van'ı susuzluktan kurtardık. Açık ortada.

CHP bir zamanlar şunu söylüyordu. Kabe Arap'ın olsun Çankaya bize yeter diyordu. HDP çıkmış diyor ki, Kabe Arap'ın olsun Taksim bize yeter diyor. 1 Mayıs'ta söyledikleri bu. Bizim Kabe'miz tektir. Benim Kürt kardeşlerimi istismar edip kullanıyorlar. Bugüne kadar bunların en ufak bir emeği geçmemiştir. Birileri çıkmış Kürtlerin temsilcisiyiz diyor. Yalan söylüyor, Kürt kardeşlerim üzerinde emekleri yok.
"Biz Kur'an'la doğduk, büyüdük"
Diyanet İşleri'nin hazırlattığı Kuran'ı gösterdim, Kılıçdaroğlu dedi ki, 'Cumhurbaşkanı Kuran'ı istismar ediyor.' Hamdolsun biz Kuran'la doğduk, büyüdük ve yaşıyoruz. Benim Kürt kardeşlerimi istismar edenlere de sesleniyorum, Diyanet İşleri'nin hazırladığı Kuran mealinden neden rahatsız oluyorsun? Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı birçok dilde Kuran-ı Kerim meali hazırlatıyor. Hatta Ermenice bile hazırlatıyor.
İzmir sadece İstiklal mücadelesinin değil demokrasi mücadelesinin de sembol şehridir. Hamdolsun halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı oldum. 2023 hedeflerine ulaşabilmemiz için yeni anayasa için ve başkanlık sistemini mümkün kılacak sonucu çıkarmamız gerekiyor. Türkiye'nin yeni şeyler üretmeye, yeni şeyler konuşmaya ihtiyacı var.
"Komik şeyler oluyor"
İtalya bir kanunla koalisyonları yasakladı. Bu çok önemli. İngiltere seçim sonuçları çok enterasan bir sonucu ortaya çıkardı. İngiltere'de 3 partinin genel başkanları yenilgilerini kabul edip istifa ettiler. Seçim sürecinde tüm partiler programlarını ortaya koydular. Sizlerle birlikte takip ediyorum. Komik şeyler oluyor. Asgari ücreti açık arttırmaya çıkarmışlar. Ben bu göreve geldikten sonra herhalde koltukta oturacak halim yok, durmayacağım, koşacağım demiştim. Cumhurbaşkanı taraf olmaz diyorlar. Ben her partiye eşit mesafedeyim ama gönlümde bir parti var.
Ana muhalefet biz imam hatip okullarını kapatacağız diyor. Şu an da imam hatiplerde öğrenci sayısı 1 milyon. Bu onları rahatsız ediyor. Kimse zorla çocuğunu göndermiyor. Bu partiler imam hatiplilerden ne istiyor? Bu kimi, neden rahatsız eder? Diyanet'e de aynı sebeple saldırıyorlar.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA