• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Son hafta hareketli geçecek
25 Aralık 2011 Pazar 22:27

Son hafta hareketli geçecek

Yılın son Para Politikası Kurulu toplantısını geçen hafta yapan Merkez Bankası Salı günü "2012 Yılında Para ve Kur Politikası"nı açıklayacak.
 
Son toplantıda politika metnine son şeklini veren Merkez Bankası bu hafta ayrıca Aralık ayı İmalat Sanayi Kapasite Kullanım Oranı ve İktisadi Yönelim Anketi sonuçlarını açıklayacak.
Yılın son haftasında ekonomi yoğun bir hafta geçirecek.
 
Haftanın ilk iki gününde yoğun bir gündemi olan Merkez Bankası Pazartesi günü yılın son ayının İmalat Sanayi Kapasite Kullanım Oranı ve İktisadi Yönelik Anketi sonuçlarını açıklayacak. İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı Kasım ayında geçen yılın aynı ayına göre 1 puan artışla yüzde 76.9 düzeyinde gerçekleşmişti. Sanayide kapasite kullanımı bir önceki aya göre ise 0.1 puan gerilemişti. Kasım ayında, imalat sanayi genelinde mevsimsel etkilerden arındırılmış kapasite kullanım oranı bir önceki aya göre 0.4 puan artarak yüzde 75.5 seviyesine ulaşmıştı.
 
Reel sektörün güveni ise Kasım ayında bir önceki aya göre 0.4 puan artarak, 102.3 düzeyine yükselmişti. Mevsimsellikten arındırılmış reel kesim güven endeksi ise bir önceki aya göre 3.1 puan artarak 111.8 seviyesinde gerçekleşmişti.
 
-"2012 YILINDA PARA VE KUR POLİTİKASI" BELİRLENİYOR-
 
Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Salı günü ise "2012 Yılında Para ve Kur Politikası" konulu bir basın toplantısı düzenleyecek.
 
-REKABET KURULU, THY'NIN SÖZLÜ SAVUNMASINI ALACAK-
 
Bu yıl gsm operatörleri, bankalar başta olmak üzere bir çok sektör hakkında soruşturma yürüten Rekabet Kurulu, Salı günü ise Türk Hava Yolları hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunması yapılacak.
 
-TÜİK DIŞ TİCARET İSTATİSTİKLERİNİ AÇIKLAYACAK-
 
TÜİK Pazartesi günü Aralık ayı Sektörel Güven Endeksi sonuçlarını, Çarşamba günü Ekim ayı Motorlu Kara Taşıtları İstatistiklerini açıklayacak.
Yılın son iş günü ise TÜİK Kasım ayı Dış ticaret istatistikleri açıklayacak. İhracat 2011 yılının 10 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20.2 artışla 111 milyar 398 milyon dolara yükselirken, ithalat yüzde 36.3 artışla 201 milyar 581 milyon dolara ulaşmıştı. Dış ticaret açığı yüzde 63.5 artarak 90 milyar 183 milyon dolar düzeyinde gerçekleşirken, ihracatın ithalatı karşılama oranı 7.4 puan azalarak yüzde 55.3'e gerilemişti.
 
-KİT'LERİN GÖREV ZARARLARI BELLİ OLUYOR-
 
Hazine Müsteşarlığı ise Cuma günü KİT'lerin görev zararları ile 4'üncü dönem KİT'lerin ve Özelleştirme Kapsamındaki Kuruluşların Borç Stokunu ve istihdam sayılarını açıklayacak.
....
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA