• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Son 10 yılda, yüzde 400 büyüme
17 Aralık 2011 Cumartesi 16:34

'Son 10 yılda, yüzde 400 büyüme'

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç, sigortacılık sektörünün kullanılamayan potansiyelini ortaya çıkarmaya çalıştıklarını belirterek, ''2015 yılına kadar politikamız...
Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç, sigortacılık sektörünün kullanılamayan potansiyelini ortaya çıkarmaya çalıştıklarını belirterek, ''2015 yılına kadar politikamız, sigortacılık sektörünün büyümesini ön plana çıkaran çalışmaları yürütmek'' dedi.     
Genç, Konya Ticaret Odası'nın (KTO) ev sahipliğinde düzenlenen ''Dünyada ve Türkiye'de Sigorta Sektörünün Durumu'' konulu panelde, 2011 yılı içinde sigorta şirketlerinin mali tablolarına ilişkin çalışmalar yaptıklarını söyledi.
    
Sigorta şirketlerinin mali tablolarını şeffaf hale getirmeye çalıştıklarını anlatan Genç, ''2015 yılına kadar politikamız, sigortacılık sektörünün büyümesini ön plana çıkaran çalışmaları yürütmek. Bununla ilgili tanıtım çalışmalarımız mevcut. Çalışmalarımız yayınlandı. Sigortacılıkta kullanılamayan potansiyelin kullanılması için bu tür programların yürütülmesi gerekiyor'' diye konuştu.
    
Genç, yaptıkları çalışmaların Hazine Müsteşarlığı'nın web sayfasından takip edilebileceğini ifade etti.
     
     -''Son 10 yılda, yüzde 400 büyüme''-
    
 KTO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk ise günümüzde sigortacılığın, ekonomik ve sosyal hayatta çok önemli bir yere sahip olduğunu, ülke ekonomisine katma değer kazandırdığını bildirdi.     
Sigortacılığın, ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin belirlenmesinde önemli bir gösterge olarak kabul edildiğini anımsatan Öztürk, ''Ülkemizin de gelişmesini artırdığı son on yıllık dönemde, sigorta sektörü yüzde 400 büyüme göstermiştir. 2010 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 8.9 oranında büyürken, sigorta sektörünün ortalamanın üzerinde, yüzde 13.6 oranında büyüme göstermesi sevindirici bir gelişmedir'' diye konuştu.
    
2007 yılında yürürlüğe giren 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu ile sektöre köklü düzenlemeler getirildiğini anımsatan Öztürk, daha sonra çıkarılan yönetmeliklerle sektörün yeniden yapılandırılmasının sağlandığını belirtti.
    
KTO'nun, Konya'da 500'e yakın sigorta acentesine hizmet verdiğini dile getiren Öztürk, sigorta acenteleriyle işbirliği içinde çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.
    
Daha sonra katılımcılara, sigorta acentelerinin sorunları, sigorta şirketlerinin geleceğe bakışı hakkında bilgiler verildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA