• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Somalili din adamlarından Kalaycıya ziyaret
12 Şubat 2012 Pazar 11:33

Somalili din adamlarından Kalaycıya ziyaret

Eğitim almak üzere şehrimizde bulunan Somalili din adamları Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycıyı ziyaret etti.
Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle eğitim almak üzere Konya’da bulunan Somalili din görevlileri, Başkan Kalaycı’yı makamında ziyaret etti.
            Heyete rehberlik eden DİB Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdür Vekili  Durmuş Ali Karabacak, “Yaklaşık 2 hafta Konya’da bulunacak Somalili din adamlarına eğitim seminerlerinin yanı sıra şehrimizi de gezdiriyoruz. Onlar için farklı programlar yapıyoruz. Bugün de Meram Belediye Başkanımızı ziyaret ediyoruz” dedi.
            Somali heyetini Meram’da ağırlamaktan büyük bir onur duyduğunu ifade eden Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, “Dünyadaki mazlum, fakir, fukara ve eziyet gören insanlara karşı ülkemizin bakış açısını Somalili kardeşlerimiz de yakinen bilmektedir. Hükümetimizin Somali ve diğer mazlum milletlere karşı başlattığı yardım seferberliği ve sergilediği dik duruş, tüm dünya tarafından takdirle karşılanmaktadır.” diye konuştu. Meram hakkında bilgi veren Kalaycı, yaptıkları önemli hizmet ve yatırımları da anlattı.
            “BİZ SİZDENİZ; SİZ DE BİZDENSİNİZ”
Somali heyetinin başkanı Ebubekir Abdülkadir ise, “Biz ülke olarak sıkıntı içindeyken bizi hatırlayan ilk devlet Türkiye oldu. Siz sadece Müslümanlara değil; sıkıntıya düşmüş tüm insanlara yardım eli uzatıyorsunuz. Yaklaşık 6 aydır bizlere yaptığınız yardımlardan dolayı Somali halkı sizleri Allah rızası için sevmekte ve dua etmektedir. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve tüm Türkiye’ye yardımları nedeniyle teşekkür ediyoruz. Biz sizdeniz; siz de bizdensiniz” şeklinde konuştu.
            Konuşmalardan sonra Başkan Kalaycı, heyet başkanı Ebubekir Abdülkadir’e “Meram, Mevlana ve Konevi” adlı kitap ile Sadreddin Konevi Camii ve Türbesi’nin maketini hediye etti.
            Somali heyeti, Meram Belediyesi’nin yaptığı önemli yatırımları gezdikten sonra Akyokuş’tan Konya manzarasını izlediler. Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Somali heyeti onuruna akşam yemeği ikram etti.    
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA