• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şok iddia! Galatasarayın stadı elinden alınabilir
21 Aralık 2013 Cumartesi 12:22

Şok iddia! Galatasaray'ın stadı elinden alınabilir

Sarı-kırmızılı kulübün stadı devletten teslim aldığı dönemde Gençlik ve Spor Müdürlüğü görevini sürdüren Yunus Akgül, şok bir iddiada bulundu.
Sports TV'ye konuşan Akgül, Galatasaray'ın belirtilen taahütleri yerine getirmediği takdirde stadın ellerinden alınabileceğini söyledi.
İşte Yunus Akgül'ün açıklamaları:
"GALATASARAY ÇATIYI KENDİSİ YAPTIRMAK İSTEDİĞİ İÇİN..."
"Galatasaray'a bu stadı yaptık, teslim ettik. Stadın her şeyi tamamdı, bir tek üstünün kapatılması kalmıştı. Galatasaray Kulübü bir an önce teslim almak istediğini ve bu yükümlülüğü kendisinin yerine getirmek istediğini söyleyince protokole bu hükmü koyduk. Stadın üzerinin bizden teslim alındıktan sonra 24 ay içerisinde çatı yapılması gerekiyordu. Bütün sistem tamamdı. Sadece bir konststürüsyon yapılacaktı, onun da fiyatı 4-5 milyon dolar ödenecekti. Bir de yılda 1 trilyon lira GSGM İL Müdürlüğü'ne kira ödemesi diye bir madde vardı. Galatasaray'ın stat ile ilgili iki yükümlülüğü bu."
"İMZALADIĞIM ŞEYİ ÇOK İYİ BİLİYORUM"
"Spor Bakanlığı bütün yükümlülüklerini getirdi, teslim etti. Galatasaray yerine getirmediği gibi, imzaladığım şeyi çok iyi biliyorum, 1 milyon lirayı il müdürlüğüne vermesi gerekiyordu."
"10 MİLYON DOLAR GALATASARAY İÇİN BÜYÜK RAKAM MI?"
"Galatasaray o dönem seçime gidiyordu, stadı çok çabuk teslim almak istediler. Eksik kalan kısmı da Galatasaray tamamlayacaktı. Protokole öyle koyduk. Prototokelde net yazıyor; Galatasaray'a şu tarihte stadı her şeyiyle yapılmış olarak teslim ediyoruz. Fakat üzerinin kapatılması gerekiyor, bunun tüm maddi yükümlülükleri Galatasaray tarafından yapılmak üzere... diye madde var. 10 milyon dolar Galatasaray için büyük bir rakam mıdır?"
"ÇATI ŞİMDİ KAPALI OLSAYDI, DÜNYAYA GÖSTERİ YAPSAYDIK"
"Biz ihtiyaca yönelik ve prestije yönelik tesis yapıyoruz. İstanb.ul'da bir stat, salon yapıyorsak aynı zamanda prestij tesisidir. Bu sadece Galatasaray için değil, milli takımların kullanabileceği, konser, kongre gibi her türlü etkinliğin yapılabileceği bir tesis yapıyoruz. Tıpkı Sinan Erdem gibi..
Geçtiğimiz günlerde kar yağdığında stadın çatısı olsaydı, dünyaya bir gösteri yapsaydık, o zaman nasıl bir hava olurdu, şimdi ne oldu. Galatasaray maçının iptalinden bile bahsediyorlar, sabotaj yaptılar falan diye. Stadın çatısı kapansaydı biz dünyaya nasıl bir mesaj verecektik, şimdi ne oldu?"
"GALATASARAY İÇİN CÜZİ RAKAMLAR"
"Biz ilk defa stat yapmıyoruz. İmlerin güneş almıyor demeleri son derece yanmlış. Kabul etmiyorum. Her şey planlıdır. Stadın üstünün kapatılması konusunda ise, bütün sistem hazır, sadece konstrüksiyon yapılacak. Makineler yerleştirilecek, herhangi bir inşaat olmayacak. Son derece anlamsız. Galatasaray için son derece cüzi rakamlar bunlar. Bu kadar ısrar etmenin mantığını anlamıyorum."
"TÜRK TELEKOM İSMİ BANA GÖRE SIKINTILIDIR"
"Stadı erken istemelerinin kendilerine göre haklı sebepleri olabilir. Biz de makul karşılamışız. O zaman öyle gerekmiş. Galatasaray'ın yeni yönetiminin o taahhütleri takip etmesi gerekir. Galatasaray yılda 1 milyon lira parayı veriyor mu, onu da bilmiyorum. Türk Telekom ismi bile bana göre sıkıntılıdır. Devlete ait stat devredilirken, reklam ve ismi hakkı..."
"MUTLAK SURETTE DAVA AÇILMASI GEREKİR"
"Devletle davalık olduğun zaman, devletin kuralları var. Devlet yönetmelikle kuralla yönetilmez. Galatasaray'ın stadının elinden alınması söz konusudur, mahkeme tarafından haklı bulunduğu taktirde. Galatasaray maçlarını gene o statta yapar ama başka bir protokol yapılır. Ama bizim arkadaşlarımızın mutlak surette dava açmaları gerekir. Çünkü orası devletin malı..."
"GALATASARAY'IN STADINI DEVLET YAPTI"
"Dünyanın hiçbir yerinde bir devlet stadı yapıp bir kulübe vermez. Bütün dünyada statları kulüpler yapar. Eğer devletin bir stadı varsa kulüpler orada kirayla oynar. Bizim Türkiye'de sporun gelişmesi için devlet yapıp teslim etmiş. Ama Fenerbahçe'nin böyle değil; kendisi yaptı. Beşiktaş da aynı şekilde yapıyor. Ama Galatasaray'ın stadını devlet yaptı."
"GALATASARAY, ALİ SAMİ YEN'DEKİ YÜKÜMLÜKLERİ DE YERİNE GETİRMEDİ"
"Ali Sami Yen Stadı'nın Mecidiyeköy'deki yeri GSGM'nindir, devletindir. Galatasaray'ın sözleşmesi bitmek üzereydi. Orada da Galatasaray yükümlülüklerini yerine getirmedi. İTÜ'nün stat yıkılmalı raporu var. Ben orada her maç yapıldığında diken üstündeydim. Stat çökecek mi falan diye. Güçlendirme yapılması gerekiyordu. Ve yer GSGM'ye kalacaktı. Tapu bizde çünkü.
Galatasaray sanki tapulu yeriymiş gibi. Orası öyle değil. GSGM oradaki rantı kullanarak, Galatasaray'a çok güzel muhteşem bir stat yaptı."
"24 AYLIK SÜRE VARDI, ÇİVİ ÇAKILMADI"
"O çatının Galatasaray tarafından yapılması gerekiyordu. 24 aylık süre vardı, çivi çakılmadı. Bu stadın çatısı çok basit, bütün sistemleri hazır. O kar yağdığında stat kapansaydı, dünyaya vereceğimiz mesajı düşünün bir kere..."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Minik öğrenciler camiyi ziyaret etti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA