• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Soba satışları hızlandı
09 Ekim 2010 Cumartesi 10:57

Soba satışları hızlandı

Havaların erken soğuması ve bu yıl kış aylarının çok soğuk geçeceğinin açıklanması üzerine soba ve kömür satışları hızlandı
Havaların soğumaya başlaması ile birlikte vatandaşlar erkenden kış hazırlıklarına başlayıp soba ve kömür alışverişlerine yöneldi. Yetkililerin bu yıl havaların çok soğuk geçeceğini açıklaması üzerine soba ve kömür satışları erken başladı.
 
Soba imalatı ve satışı işini 40 yıldır yaptığını belirten Ahmet Topuz, bu yıl soba satışlarının geçen seneye oranla daha erken başladığını söyledi. Ahmet Topuz, “Geçen yıl havaların geç soğuması ve kışın çok soğuk geçmemesi satışlarımızı olumsuz etkilemişti. Bu yıl soğukların erken başlaması ile satışlarımızda şuanda hızlanmaya başladı” dedi. Soba satışlarının Konya’da iyi seviyelerde olduğunu belirten Topuz, doğal gaz olmayan kırsal yerlerde ve çoğu binalarda soba kullanıldığını söyledi. Ahmet Topuz, “Soba satışlarımız bu yıl iyi olacak inşallah. Soba fiyatlarımız kalitesine ve büyüklüğüne göre 120 lira ile 300 lira arasında değişiyor. Tüketiciler ihtiyaçlarına göre ve mekanlarına göre soba almalılar” diye ifade etti.
 
Soba alacak olanlara tavsiyelerde bulunan Topuz, şunları söyledi: “Soba alırken öncelikle kullanılacak yerin özelliğine göre soba seçilmeli. Büyük mekânlar için tuğlalı sobalar en ideali ve küçük mekanlar için ise yuvarlak, kuzine soba kullanmaları daha iyi sonuçlar verir. Soba uzun vadeli kullanılacak ise vatandaşlarımız fiyata bakmayıp en kalitelisini almalıdırlar çünkü soba sağlık açısından çok önemlidir. Ayrıca tüketiciler bacalarında pervane kullanmalı ve sobalarında delik kova kullanmamalıdırlar.” Kömür satışlarının bu yıl çok iyi seviyelerde başladığını bildiren kömür satıcısı Abdullah Örül, bu yıl satışların iyi olacağını söyledi.
 
Abdullah Örül, “Şuan itibari ile satışlarımız geçen seneye oranla daha erken başladı ve çok iyi seviyelerde. Geçen sene kışın çok soğuk geçmemesi kömür satışlarını düşürmüştü, ancak bu yıl havaların erken soğuması ve kışın soğuk geçmesi bekleniyor. Satışlarımızın geçen seneye oranla daha iyi olacağını düşünüyorum” dedi. Tüketicilere tavsiyede bulunan Abdullah Örül, şöyle konuştu: “Vatandaşlarımız kömür alırken alacakları kömürün öncelikle kalitesine bakmalıdırlar. Ayrıca kömürün kalorisini ve aldıkları yerin tanınır olmasına dikkat etmeliler.”
YORUMLAR
soba aksesuarıları
mustafayayaboksör
siz nakadar şahlanıyorsanız bende sizin sayenizde imalatlarımı sizlere sunmaktan kurur duymaktayım saylarımla
78.161.141.50
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA