• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SMMMO; Mısırdaki katliamı kınıyoruz
27 Temmuz 2013 Cumartesi 15:30

SMMMO; Mısır'daki katliamı kınıyoruz

Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan yayınladığı basın bülteniyle, Mısır Ordusunun kendi vatandaşlarına karşı yaptığı katliamı kınadı ve darbenin çirkin ve kanlı yüzünü Mısır'da açıkça ...

Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan yayınladığı basın bülteniyle, Mısır Ordusunun kendi vatandaşlarına karşı yaptığı katliamı kınadı ve “darbenin çirkin ve kanlı yüzünü Mısır'da açıkça görüyoruz” dedi.

Başkan Turan, Mısır'da darbe karşıtı protestoların yapıldığı Rabiatul Adeviyye meydanındaki göstericilere güvenlik güçleri tarafından ateş açılması sonucu 200 kişinin ölmesi, 4 binden fazla kişinin de yaralanmasıyla ilgili basın bülteni yayınladı.

Mısırda darbeden çok hainlik yapıldığını belirten İsmail Turan;”Mısırda ordunun asıl görevi kendi halkına silahlı saldırı yaparak onların ölmesine, yaralanmasına sebep olmak değil, bütün mısır vatandaşlarının hangi görüşte olursa olsun onların can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Fakat sözde Müslüman olan bu kişilerin Ramazan Ayında katliam yapıp çocukları öldürmesi insanlık dışıdır, vahşettir.  Darbeciler, insanlık suçu işleyerek, demokrasiyi ve sivil hükümeti, günahsız insanları çocukların kanıyla boğmaya, susturmaya çalışmaktadır. Bu katliamı seyredenler hatta buna demokrasi havası vermeye çalışanlar ve karşı çıkmayanlar tarih boyunca darbecilerle aynı oranda suçlu olacaklardır. Ayrıca Mısırdaki askeri yönetime destek veren Arap ülkeleri de bu insanlık dışı katliama maalesef ortak olmuşlardır. Aynı doğrultuda katliamı destekleyen batılı güçlerin eline yüzüne mısırda öldürülen küçük çocukların kanı sıçramıştır.

Ateş edenin de vurulanın da aynı anda “Allahu Ekber” dediği Arap ülkelerinde maalesef kirli emelleri olan güçlerin senaryoları oynamaktadır. Bu kirli güçler, Mısırdaki katliamı seyrediyorlar. Hatta buna darbe bile diyemiyorlar.  Bu Müslüman dünyasına karşı batılı güçlerin düşmanlığıdır. Umarım Arap ülkeleri için kısa süre içerisinde barış ve kardeşlik havası yeniden hâkim olur.

Konya SMMM Odası olarak, başta mısırda olmak üzere Dünyadaki bütün Müslüman kardeşlerimize yapılan ve temelinde insan kanı olan bütün saldırıları kınıyoruz” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA