• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sızma’da şehidin anısına park yapıldı
08 Ağustos 2009 Cumartesi 16:08

Sızma’da şehidin anısına park yapıldı

Karatay Belediyesi ile Sızma Belde Belediyesinin ortaklaşa yaptırdığı Şehit Muhterem Ak parkı hizmete açıldı.

Karatay Belediyesi ile Sızma Belde Belediyesi’nin ortaklaşa yaptırdığı Şehit Muhterem Ak parkı hizmete açıldı.
Sızma Beldesindeki parkın açılış töreninde konuşan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 15 yıl önce vatani görevini yaparken şehit düşen Muhterem Ak’a rahmet diledi. Şehidin anısına Sızma Belediyesi ile birlikte hizmet etmekten memnuniyet duyduklarını belirten Başkan Hançerli, omuz omuza vererek güzel hizmetlerin ortaya çıkmasının anlamlı olduğunu söyledi.
Sızma Belediye Başkanı Mehmet Dığrak ise beldelerindeki 5 şehit bulunduğunu ve birinin anısına parkın yapıldığını, diğer 4 şehidin isminin de farklı hizmetlerle yaşatılacağını bildirdi.
Parkın yapımında emeği geçenlere ve şehit ailelerine plaket verildi. 2 bin metrekarelik alana kurulan, kaya havuzu, çocuk oyun grupları, kamelyalar ve bankların yer aldığı park kurdele kesilerek hizmete açıldı.

YORUMLAR
Sızma Karatayın Mücavir Alanında mı?
Goca Gonyalı
Belediye Kanununda Belediyelerin Görevleri sayılırken ilgili madde de " Belediyenin görev, sorumluluk ve yetki alanı belediye sınırlarını kapsar. Belediye meclisinin kararı ile mücavir alanlara da belediye hizmetleri götürülebilir." diye bir hüküm var. Şimdi sormak gerekmez mi? Bu parka Harcanan Para Karatay Halkının Parası Değil mi, Karataya harcanması gerekmez mi? Veya; Sızma Beldesi Karatay Sınırları içinde mi yahut Sızma Karatayın Mücavir bölgesi mi oldu?
88.230.159.174
Sızma Karatay Sınırları İçinde mi veya Mücavir Ala
Goca Gonyalı
Belediye Kanununda Belediyelerin Görevleri sayılırken ilgili madde de " Belediyenin görev, sorumluluk ve yetki alanı belediye sınırlarını kapsar. Belediye meclisinin kararı ile mücavir alanlara da belediye hizmetleri götürülebilir." diye bir hüküm var. Şimdi sormak gerekmez mi? Bu parka Harcanan Para Karatay Halkının Parası Değil mi, Karataya harcanması gerekmez mi? Veya; Sızma Beldesi Karatay Sınırları içinde mi yahut Sızma Karatay Mücavir bölgesinde mi?
88.226.48.227
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA