• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siyasi riskler devam edecek
07 Aralık 2015 Pazartesi 13:17

"Siyasi riskler devam edecek"

- Konya Ticaret Odası’nın düzenlediği meslek komiteleri istişare toplantıları devam ediyor

Konya Ticaret Odası (KTO) tarafından sektörel sorunların tespiti ve çözüm önerilerinin oluşturulması amacıyla düzenlenen meslek komiteleri istişare toplantıları devam ediyor.

Petrol ve Petrol Ürünleri ile Gaz, İmalat, Toptan-Perakende Ticareti ile iştigal eden 56. Meslek Komitelerinin istişare toplantısı, KTO Başkanı Selçuk Öztürk, komitelerin üyeleri ve komitelere bağlı oda üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Öztürk, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 7 Haziran-1 Kasım arasında çok kritik bir süreçten geçtiğini söyledi.

Herkesi tedirgin eden bu istikrarsız sürecin ardından, 1 Kasım itibariyle iç siyasette risklerin sıfırlandığını gördüklerini belirten Öztürk, şöyle devam etti:

"Fakat bölgemizde komşu ülkelerden kaynaklanan siyasi riskler devam edecektir. Bununla birlikte küresel ekonomiyi değerlendirdiğimizde, Avrupa Birliği bölgesinin henüz yeterli büyümemesi, avro/dolar paritesinde gerilemeye bağlı olarak kur baskısı devam etmektedir. Tüm bunlar uluslararası ekonomik dengelerin gözetilmesi gereken bir süreç olduğunu göstermektedir. Ülke olarak küresel ekonomiye entegre olmuş bir ülkeyiz. Dünyadaki siyasi ve ekonomik gelişmelerin tamamından olumlu veya olumsuz olsun bir şekilde etkilenmekteyiz." 

56. Meslek Komitesi adına konuşan Meclis  Üyesi Ahmet Raşit Atiker, istişare toplantılarının faydalarından bahsederek "Komitemize bağlı üyelerimiz, sektörleri ile ilgili her türlü talep ve önerilerini bizlere iletirlerse, komite olarak Yönetim Kurulumuzla birlikte çalışma gerçekleştiririz" dedi.

Toplantıda söz alan katılımcılar, sektörleri ile ilgili taleplerini dile getirdi.

Ardından, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Uğur Özalır ve TSE Konya Bölge Koordinatörü İbrahim Yücel Aydemir, katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA