• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siyasetçi yaşadığı bölgeyi tanımalı
27 Mart 2011 Pazar 12:34

'Siyasetçi yaşadığı bölgeyi tanımalı'

Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Dr. Ahmet Akman, ilkeli siyasetin önemine vurgu yaparak, siyasetçilerin halkın içerisinden gelen, her şeyden önce ülkesinin..

Ak Parti Konya Milletvekili aday adayı Dr. Ahmet Akman, temayül ve ardından Ankara’da gerçekleştirilen mülakatın verimli geçtiğini hatırlatarak, çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti. İlkeli siyasetin önemini vurgulayan Ahmet Akman, siyasetçinin olmazsa olmaz niteliklerine dikkat çekti.

Siyasetçinin, ülkesi ve şehrinin menfaatlerini gözeten, Konya’yı ve Konya insanını tanıyan, onlarla kader birliğine razı olan biri olması gerektiğini belirten Akman, “siyasetçi ahlaklı ve dürüst olmalı, ülke ve bulunduğu bölgenin kaynaklarını objektif ve yerinde, her türlü kayırmadan uzak bir şekilde kullanmalı” şeklinde konuştu.

Akman, “iyi eğitimli olması bir zorunluluk olmasa da, Türkiye’nin kaydettiği gelişmeye uygun olarak iyi eğitimlilerin başa gelmesi başarı ve ilerleme kaydetmek için olumludur, milletvekilleri dünyadaki gelişmeleri takip edebilecek nitelikte olmalı” dedi.

Ahmet Akman, milletvekili olacak kişilerin Konya’nın beklentilerine ilişkin sürekli proje üretilmesine katkı sağlayacak bir ortamı sağlaması, ekonomik gelişmelere önem vererek, iş dünyasının önünü açması ve Konya’nın sorunlarına çözüm önerileri sunabilmesi gerektiğini de belirtti.

Akman, “Siyasetçi bulunduğu yeri kalkınmanın örneği haline getirmeye çabalamalı, bölgesindeki vatandaşların sorunlarını dinlemeli, bulunduğu siyasi kadro ile uyum içerisinde ekip ruhu ile çalışmalı, kendi ilindeki diğer vekillerle birlik ve beraberlik havası içerisinde Konya için çalışmalıdır” dedi.

Siyasetçinin medya ve sivil toplum kuruluşları ile sağlıklı bir ilişki kurmasının önemine de vurgu yapan Ahmet Akman, “milletvekilleri ülke ve bölge vizyonuna sahip olmalı, kendi coğrafyası ile ilgili hassasiyetleri ve dengeleri iyi bilmeli, temel ekonomik kavramlara hakim olmalı, milli ekonominin işleyiş biçimini özümsemeli” şeklinde konuştu.

Akman, birlik ve beraberlik içerisinde, ekip ruhu ile yapılacak bu çalışmalar sayesinde Konya’nın ve Türkiye’nin dünyada hak ettiği saygın yere kavuşacağını ve gelecekte önemli başarılara imza atacağını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Hançerli: "Milletimizin başı sağolsun"
  • Özaltun: "Rabbim birliğimizi daim etsin"
  • Angı: "Milletimize başsağlığı dilerim"
  • Şehidin cenazesi Konya'ya getirildi
  • Konyaspor'da, Osmanlıspor hazırlıkları sürüyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA