• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siyaset yolculuğu emek ister
21 Ocak 2013 Pazartesi 14:48

Siyaset yolculuğu emek ister

AK Parti Karaman İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi programına katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, idealler için hizmet hedefi olması gerektiğini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Karaman İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi programına konuşmacı olarak katıldı.
AK Parti Karaman İl Binası’nda düzenlenen programda tecrübelerini paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, günümüzde bilgiye dayalı bir yönetim anlayışının hakim olduğunu dile getirdi.

Görevlerin sembol olmaktan çıktığını, bilançoyu, verimliliği, tasarruf anlayışını bilmeden, bilişim teknolojilerine aşinalık oluşturmadan yöneticilik yapmanın zorlaştığını kaydeden Başkan Akyürek, “Siyaset Akademisi de siyasi hayatımızda farklı bir pencere açtı. Her meslekte bilgi çok önemlidir. Siyasette hem bilgi hem tecrübe gereklidir. Siyaset Akademisi bu bilgilendirmeyi sağlıyor” dedi.

İdealler için hizmet hedefi olması gerektiğini belirterek, sosyal insan vasfına sahip olmanın önemine vurgu yapan Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Günün üçte birini maişet için, üçte birini dinlenmek ve çocuklar için, üçte birini de halka hizmet için değerlendirmek gerekiyor. Bizim dünyamızda hizmet siyaseti yapan arkadaşlarımızın mutlaka böyle bir planlamayı da kendileri için yapmaları gerekir. Siyaset yolculuğu emek ister, sabır ister, azimli olmayı gerektirir, fedakarlık gerektirir.”

Konya ve Karaman’ın tarihi geçmişinin önemine dikkat çeken Başkan Akyürek, geleceğin Türkiye’sinin inşasında Konya ve Karaman’ın çok önemli rolü olacağını, siyaset anlayışını bu temel üzerine kurmak gerektiğini ifade etti.

Başkan Akyürek, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Karakteriniz, ahlakınız, kişiliğiniz gelişmiyorsa yaptığınız çalışmalar yerinde değildir. Tevazuu asla elden bırakmayalım. Böylece hizmetimiz büyüsün, himmetimiz çoğalsın, insanımıza daha çok hizmet edelim. Sadece ülkemiz için düşünmeyin. Dünyadaki mazlum insanlar da bizden bir çıkış bekliyor.”

Konuşmasının ardından soruları cevaplayan Başkan Akyürek’e AK Parti Karaman İl Başkanı Kerim Dereli, tarihi kişileri tasvir eden bir maket hediye etti.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA