• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siyaset Akademisi Eğitimleri tamamlandı
21 Kasım 2013 Perşembe 14:56

Siyaset Akademisi Eğitimleri tamamlandı

Çumra İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi Lider Ülke; Türkiye Yerel Yönetimler Programı 4 eğitimleri, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgunun sunumu ile sona erdi.
Teşkilat olarak benimsedikleri ve uyguladıkları temel ilkelere değinen İl Başkan Sorgun; “Biz, siyaseti ilke ve kurallarla yürütme gayretindeyiz. Çünkü biliyoruz ki kuralların olmadığı yerde krallar olur” dedi. 
Bu yıl “Lider Ülke Türkiye; Yerel Yönetimler Programı - 4” ana temasıyla eğitimlerine başlayan Siyaset Akademisi eğitimlerinin Çumra ayağı da tamamlandı. 
Çumra Mavi Düğün Salonu’ndaki eğitimlerin son dersine AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, İl Başkan Yardımcısı Mustafa Dündar, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Önal, AK Parti Çumra İlçe Başkanı Mehmet Oğuz, AK Parti Güneysınır Belediye Başkanı Ahmet Demir, Güneysınır İlçe Başkanı Hacı Mustafa Arslan, AK Parti Çumra İlçe Teşkilatı, belde belediye başkanları, belde teşkilatları ile kursiyerler katıldı. 
İl Başkanı Sorgun ilkelerini anlattı
Sunumunda İl Teşkilatı olarak benimsedikleri ilkeleri anlatan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, söz konusu ilkelerin yalnızca siyasette değil hayatın her aşamasında geçerli ve etkili olduğunun altını çizdi. 
Sorgun; “Kuralların olmadığı yerde krallar olur”
Bugüne kadar eğitimlerin başarılı bir şekilde sürdürülmesinde büyük emekleri olan teşkilat mensuplarına teşekkür eden Başkan Sorgun, o ilkeleri şöyle sıraladı; “Bir kere idealleriniz olmadan siyaset olmaz. AK Parti bir ideal partisidir. İkinci prensibimiz bilgisiz siyaset olmaz. Bilgi sahibi olmadan herhangi bir konuda fikir sahibi olamayız. Onun için önce bilgili olmamız şart. Siyaset hazım ve azim sanatı diyoruz. Yine siyaset bir ekip işi ama asla ekipçilik işi değildir. İyi bir ekibiniz olmalı ama ekipçi olmamalı diye düşünüyoruz. Siyaset hep doğruyu söylemektir fakat her doğruyu da her yerde söyleme sanatı değildir. Yapacağını söyle, söylediğini mutlaka yap, yaptığını da anlat da bir başka prensibimiz. Bu ilke veya özellik, AK Parti’yi diğer partilerden ayıran en temel farklardan da biridir. Zira AK Parti, söz verdi mi yapar. Yapamayacağının sözünü de asla vermez vermedi de. Bir başka ilkemiz ise aidiyettir. Şehre aidiyet, ülkeye, davaya ya da başka bir şeye aidiyet duymamız gerekiyor. Yine Ruhta amatör eylemde profesyonel olacağız dedik. Siyasi temel ilkelerimizden bir diğeri ise bizler için önemli olan konjonktürel ağırlık değil özgül ağırlığımızdır. Çatışarak değil uzlaşarak siyaset yapacağız dedik. Onun için biz tüm seçimlerde barış içinde yarış anlayışı ile hareket ettik. Kişileri değil ilkeleri esas almak yine bizim dikkat ettiğimiz bir başka husus. İlle de kurallarımızla hareket ediyoruz. Çünkü kuralların olmadığı yerde krallar olur. Başkasının işini tarif etme kolaycılığından kaçınacağız dedik. Bu da başka önemli prensiplerimizden. Önce kendi işimizin hakkını vereceğiz. Dolayısıyla Herkes işini yapacak kimse birbirinin işini öğretme veya tarif etme anlayışına girmeyecek. Bir göreve talip olma ama verilen görevden de kaçma ilkesi de bizim için önemli. Yük olma yük al; bu da bir diğer prensibimiz. Hem ufka hem de önümüze bakmamız gerekiyor. Keşke demek yerine iyi ki demek siyaset anlayışımızın bir diğer ilkesidir. Bir başka prensibimiz ise doğru işler yap ve yaptığın her şeyi de doğru zannetme. Ben yapmazsam kim yapacak, bugün yapılmazsa ne zaman yapılacak? Bizlere verilen tüm görevlerimizi biz yapacağız ve zamanında yapacağız. Hak bildiğin yolda yalnız da olsa yürüme… Siyasi görevler bir emanettir ama bu emanet, emanetçi gibi taşımamalıyız. Bu görevi bu emanete gövdemizi ortaya koyarak sahip çıkacağız. Neme lazım dememek lazım. Çünkü insanı ilgilendiren her şey siyasetin işidir. Ne söylediğiniz kadar nasıl veya ne kadar anlaşıldığı da bir başka prensibimizdir. Bizler bu prensiplerle hareket ediyoruz. Bu prensipler sadece siyasette değil günlük yaşamda da uygulanabilir ve başarıya ulaşılabilir.” 
Aday adayları kendilerini anlattı
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun’un konuşmasının ardından AK Parti Çumra Belediye Başkan Aday Adayları, beşer dakika kürsüde kendilerini, hedeflerini ve Çumra’ya dair düşüncelerini siyaset akademisi katılımcılarıyla paylaşma imkanı da buldu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA