• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siyaset akademisi Doğanhisarda
20 Şubat 2013 Çarşamba 11:44

Siyaset akademisi Doğanhisar'da

Siyaset Akademisi eğitimleri, Akşehir ve Ereğlide sona erdi. Doğanhisarda ise eğitimler için ilk ders zili çaldı.
Siyaset Akademisi eğitimleri, Akşehir ve Ereğli’de sona erdi. Doğanhisar’da ise eğitimler için ilk ders zili çaldı. Eğitimlerin ilk gününe katılan AK Parti MKYK Üyesi Hasibe Özlem Çepni; “Elbette birçok alanda büyük hizmetler yapıldı. Ancak özellikle eğitim, sağlık ve adalette yapılanlar, ülkemizi geleceğin lider ülkesi yapacak” dedi.
Siyaset Akademisi eğitimleri Doğanhisar’da başladı. “Lider Ülke Türkiye; Yerel Yönetimler” başlığı ile Konya merkezin yanı sıra Doğanhisar’da da düzenlenen eğitimlere büyük ilgi var.
Doğanhisar Öğretmenevi’ndeki ilk derse AK Parti MKYK Üyesi Hasibe Özlem Çepni, AK Parti Konya İl Başkanvekili Mustafa Dündar, İl Başkan Yardımcısı Özgür Solak, Ilgın ve Hüyük Belediye Başkanları, Doğanhisar İlçe Başkanı Mustafa Yalımel’in yanı sıra AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Doğanhisar Koordinatörü Nurettin Akmeşe, Ilgın ve Hüyük ilçe başkanları ile söz konusu ilçelerin ana kademe ile kadın ve gençlik yönetimleri ile çok sayıda kursiyer katıldı.
Çepni; “Eğitim sağlık ve adalette yapılan hizmetler ülkemizi lider yapacak”
Eğitimler öncesinde düzenlenen törende konuşan MKYK Üyesi Hasibe Özlem Çepni, Siyaset Akademisi’nin 2008’de Genel Merkez AR – GE Birim Başkanlığı tarafından başlatıldığını hatırlattı ve akademinin 4 yılda 74 il ve yüzlerce ilçede yapıldığını aktardı. Akademinin Türkiye’nin siyasi ve sosyal yaşamına katkı yapma amaçlı yapıldığını dile getiren Çepni, muhalefet partilerinin bu tür girişimlerinin başarısızlıkla sonuçlandığını söyledi. Çepni; “Geçtiğimiz yıl BDP’nin eğitimlerinde bir hoca kursa katılan başörtülü bir bayana ‘başörtünü çıkar beynin oksijen alsın, yoksa burada ders yapamazsın’ diyor. Bu mantıkla hareket ediyorlar. Ama Allah’a şükürler olsun ki partimiz tarafından 4 yıl önce başlatılan Siyaset Akademisi bu yıl marka haline gelmiş durumda. Hükümetimiz ulaşımda, sosyal alanda, ticaret ve sanayide birçok yatırım ve düzenleme yaptı. Ama özellikle eğitim, sağlık, adalet konularındaki hizmet ve yatırımlar, ülkemizi geleceğin lider ülkesi haline getirecek” şeklinde konuştu.
Dündar; “Gönlümüzü herkese açıyoruz”
Programda bir konuşma yapan AK Parti Konya İl Başkanvekili Mustafa Dündar da akademinin Doğanhisar’da düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Siyaset Akademisi’nin Türkiye’de bir marka haline geldiğinin altını çizen Dündar, şunları söyledi; “Siyaset akademileri sadece siyasi bir çalışma değildir. Çünkü siyaset akademilerine dileyen herkes katılabiliyor. Elbette bir partinin projesidir. Ancak hangi görüş ya da anlayışta olursa olsun herkese kapımız açıktır. Zira siyaset kapalı kapılar ardında yapılan, ya da fildişi kulelerde yapılan işler değil; tamamen şeffaf, halkın içinde halkın katılımıyla yapılan bir iştir ve bu AK Parti döneminde daha da perçinlenmiştir. AK Parti 11 yılda sağlıkta, ulaşımda, sosyal alanlarda büyük değişimler büyük hizmetler oldu. Yurtdışına çıkanlar bilir. Oralarda partimizin yaptığı hizmetler ve ülkemizin geldiği noktadan sonra sizin Türkiye’den geldiğinizi öğrenenlerin size gösterdiği ilgi ya da sevgi artıyor. Onun için artık bizim gönlümüzü aşmamız ve ülkemizde yaşayan herkesi kucaklamamız lazım. Bunu da en iyi yapabilen yine AK Parti’dir”
Yalımel; “Akademinin ilçemizde yapılması gurur verici”
AK Parti Doğanhisar İlçe Başkanı Mustafa Yalımel ise Siyaset Akademisi eğitimlerinin ilçelerinde düzenlenmesi dolayısıyla çok mutlu ve gururlu olduklarını dile getirdi. Başkan Yalımel, şunları söyledi; “Öncelikle eğitimlerin ilçemizde yapılmasında emeği olan genel merkez AR – GE Birim Başkanlığımız başta olmak üzere il başkanlığımıza, ilçe yönetimimize ve ilçe koordinatörümüze çok teşekkür ediyorum. Program, 7 Nisan’da sona erecek. Bu yılki eğitimlerde yerel yönetimlere öncelik veriliyor. Belediyecilik bağlamında yeni bir döneme girildiği için eğitimlerin öneminin daha da arttığını ve teşkilat mensuplarımızın yanı sıra kursa katılan vatandaşlarımızın da azami bir biçimde eğitimlerden faydalanacağına inanıyorum”
Konuşmaların ardından ilk derste, Aksaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Şahin “Kentleşme” konusunda kursiyerleri bilgilendirirken; Empati ve İletişim Enstitüsü Başkanı Burak Yılmaz ise “İletişim Becerileri; Çift Taraflı Eğitim” konularındaki bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.
YORUMLAR
AKP AVRUPA
mehmet gümüş
AKP AVRUPA BİRLİĞİ DİYOR AMA DİNLERİ HİRİSTİYAN BİRLİĞİ MÜSLÜMANIN O BİRLİKTE İŞİ OLAMAZ KURANDA SİZ ONLARIN DİNİNE GİRMEDİKÇE ONLAR SİZDEN RAZI OLMAZLAR AYET AKP ÜLKEYİ BATIRDI ASGARİ ÜCRETE BAKIN YER ALTI KAYNAKLARI YABANCININ ELİNDE
78.188.45.191
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA