• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siyaset Akademisi başvuruları başladı
08 Şubat 2013 Cuma 14:55

Siyaset Akademisi başvuruları başladı

AK Parti Genel Merkezi tarafından yürütülen AK Parti Siyaset Akademisi Eğitimleri bu yıl Konya merkezde yapılacak.
Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Genel Merkez AR – GE Başkanlığı tarafından yürütülen ve Konya İl Başkanlığı tarafından koordine edilen Siyaset Akademisi Eğitimleri için başvurular başladı.

“Lider Ülke Türkiye; Yerel Yönetimler Programı 2” ana teması ile belirlenen eğitimler için kayıtlar 15 Şubat’a kadar devam edecek. Yeni eğitim döneminde başta Büyükşehir Yasası, Türkiye ve dünya gündemi ve kişisel gelişim konuları; bakanlar, parti yöneticileri ve öğretim üyeleri tarafından aktarılacak. Eğitim programı 8 hafta sürecek. Haftada iki gün yapılacak olan eğitimler toplam 16 ders ve 32 saat olarak belirlendi.

Akademi, AK Parti tarafından sürdürülen bir eğitim faaliyeti ancak parti ve siyasal görüş ayırt edilmeksizin 18 yaşın üzerindeki her vatandaşa açık bir proje olması itibariyle de birçok ülke için önemli bir model olarak da karşımıza çıkıyor.

Sorgun; “Daha seviyeli ve bilinçli bir gelecek için Siyaset Akademisi…”
Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Siyaset Akademisi eğitimlerini, daha bilinçli ve seviyeli bir siyaset için çok önemsediklerini dile getirdi. Başkan Sorgun, şunları söyledi; “Günümüz siyaset anlayışında her bireye ve her kesime ulaşılması ön plandadır. AK Parti’nin birer mensubu olarak bizler de değişen dünyanın siyaset, kültür, ekonomi ve sosyal farklılıkları öğrenmek ve bunları uygulamak için bu tür eğitim programlarını çok önemsiyoruz. Yıllardır Siyaset Akademisi, binlerce teşkilat mensubumuzun yanı sıra yine binlerce vatandaşa siyasetin ve millete hizmet etmenin ne demek olduğunu anlatmaya çalışıyor. Bu konuda da büyük mesafeler kaydedildi. Bu yılın ilk döneminde Ereğli ve Akşehir ilçelerimizde yapılan eğitimler, ikinci dönem Konya merkezde yapılacak. İnanıyorum ki geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Konyalı hemşehrilerimiz Siyaset Akademisi’ne büyük ilgi gösterecek ve geleceklerine dair önemli katkı yapmış olacaklar.”

Önal; “AK Parti siyaseti öğretiyor”
Bu yılki eğitimlerin “Lider Ülke Türkiye; Yerel Yönetimler Programı 2” sloganı ekseninde yapılacağını dile getiren Siyaset Akademisi İl Koordinatörü ve AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Önal, AK Parti’nin, Siyaset Akademisi ile ülke siyasetinde bir ilki gerçekleştirdiğini belirtti. Önal, şunları söyledi; “Bugüne kadar 81 il ve ilçelerimizden on binlerce vatandaşımız Siyaset Akademisi eğitimlerine katıldı. Güncel ve siyasi konuların yanı sıra kişisel gelişim derslerinin de bulunduğu bu yılki eğitimler için kayıtlar 15 Şubat’a kadar devam edecek. Kayıtlar yalnızca  www.siyasetakademisi.org adresinden yapılacak. Dersler ise 4 Mart Pazartesi günü başlayacak. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da eğitimler 8 hafta, haftada 2 gün yapılacak. Günde 2 saat sürecek derslerin toplam saati ise 32. Eğitimlerin sonunda bir sınav yapılacak ve başarılı olan kursiyerlere Başarı Belgesi; tüm katılımcılara da katılım belgesi verilecek. Eğitimler sonucunda ülke genelinde dereceye giren kursiyerlerimiz ise belgelerini Başbakanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alacak. Ben şimdiden eğitimlerimize ilgi gösteren tüm teşkilat mensuplarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA