• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sivil Toplum Konyada çalışıyor
14 Ağustos 2010 Cumartesi 13:15

Sivil Toplum Konya'da çalışıyor

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Bera Otel'de iftar yemeği programı gerçekleştirdi

     Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek,  AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü, Ak Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, Ak Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun,  Sivil Toplum Kuruluşları üyeleri ve  basın mensupları katıldı. 

 
     İftarda  İl Müftüsü Şükrü Özbuğday yemek duası okurken,  Sivil Toplum Kuruluşları Başkanı Latif Selvi  açılış konuşmasını yaptı. Selvi konuşmasına başlarken konukların hepsine geldikleri için teşekkür ederek konuşmasına şöyle devam etti; ‘’Ramazan ayının bereketi inşallah tüm İslam aleminin huzur ve mutluluğuna vesile olur. Günümüz toplumlarında yöneten ve yönetilen yerine, yönetişim öne çıkmaktadır. Yani katılımcık birlikte yönetme anlayışı benimsenmektedir. Bu doğrultuda başarının elde edilmesi  tüm kesimlerin katılımıyla ve katkılarıyla mümkündür. Sivil Toplum Kuruluşları olarak yaptığımız çalışmalarda Konya’nın yöneten kadrolarını hep yanımızda gördük, desteklerini bulduk. Yaptığımız eleştiriler ve öneriler daha iyiye ulaşmak içindir.’’ dedi.
     
    İftarda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek konuşmasına başlarken bir Ramazan ayında  yine  bir araya geldikleri için  şükrettiklerini belirtti. Akyürek; Sivil Toplum Kuruşları adına bu programda katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Konya’da Ramazan ayını doya doya  yaşamaya  gayret gösteriyoruz. Sivil Toplum Kuruluşlarımız gerek yönetimlerimiz gerek Kamu kurumlarımız ve işin bilincinde olan tüm birimler  çalışmayı titizlikle yürütüyorlar. Biz de belediyeler olarak kendimizi Sivil Toplum Kuruluşlarının bir parçası kabul ediyoruz. Konya’da vakıflarımız derneklerimiz hatta vakıf insanları yardıma muhtaç insanlara sürekli yardımda bulunuyorlar. Ramazan’ın  önemi de bu noktada ortaya çıkıyor.’’ dedi.    
YORUMLAR
Sivil(ce)
davut
Körler yağırlar birbirini ağırlar. merdivenleri atlar, milletin ensesinde patlar.
88.254.29.109
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA