• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şırnaka kütüphane projesi ödül getirdi
24 Haziran 2009 Çarşamba 14:38

Şırnak'a kütüphane projesi ödül getirdi

Türkiyenin önde gelen online üniversite medyası Üniaktivitenin düzenlediği En Aktif Öğrenci Kulübü yarışmasında Selçuk Üniversitesinin 2 öğrenci topluluğu, ödüle layık görüldü.
Türkiye’nin önde gelen online üniversite medyası ‘Üniaktivite’nin düzenlediği ‘En Aktif Öğrenci Kulübü’ yarışmasında Selçuk Üniversitesi’nin 2 öğrenci topluluğu, başarılı projeleri ve etkinlikleri ile ödüle layık görüldü.  60 öğrenci kulübünün yarıştığı finalde ‘Yardımlaşarock ve Kültür Topluluğu’ 1’ncilik, ‘Gümüşkepçe Topluluğu’ ise 3’üncülük ödülü aldı. Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşat Turgut, ‘sosyal olunmadan bilimsel olunmaz’ düşüncesinden hareket ettiklerini belirterek gelişim için mesleki başarının tek başına yeterli olamayacağını söyledi.
 
İstanbul’da bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ‘En Aktif Öğrenci Kulübü’ yarışmasında bilim-teknoloji, iş-kariyer, düşünce ve genel kültür, spor, sanat dallarında ödüller dağıtıldı.  Yardımlaşarock ve Kültür Topluluğu ‘Sanat’ kategorisinde 1’incilik ödülünü almaya kazandı. Topluluk Başkanı Emre Tanrıkulu, “2 yılda 50’den fazla etkinlik düzenledik. Kitap toplama kampanyamızda 3 bin kitap toplayarak Şırnak’taki bir ilköğretim okulunda kütüphane oluşturduk.”  dedi.
 
Gümüşkepçe Topluluğu Başkanı Gülsüm Güleç ise ‘Düşünce ve Genel Kültür’ Kategorisi’nde 3’üncülük ödülüne layık görüldüklerini, önümüzdeki yıl daha büyük etkinlikler yaparak 1’inciliği hedeflediklerini söyledi.
 
Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşat Turgut,  “Üniversitemizin 80 öğrenci topluluğu var. ‘Sosyal olunmadan bilimsel olunmaz’ düşüncesinden hareketle üniversite olarak sanatsal, kültürel, bilimsel ve sportif alanlarda topluluklarımız aracığıyla pek çok etkinlik yapıyoruz. Öğrencilerimiz hem ilgi duydukları alanlarda kendilerini geliştiriyor,  hem de konser, söyleşi, konferans, sergi gibi etkinliklerle alanında önemli yerlere sahip birçok sanatçı, gazeteci, yazar ve siyasetçinin bilgi birikimlerinden yararlanma imkanı buluyorlar. Mesleki başarının tek başına yeterli olmadığı bilinciyle öğrencilerimizin sosyal becerilerini de ön plana çıkaracak bütün etkinliklere destek oluyoruz. Şu unutulmamalı ki üniversite ve üniversiteli olmak eğitim- öğretimin yanı sıra bir kültürdür.  Bu kültürün daha da ileriye taşınmasında öğrenci toplulukları lokomotif işlevi görmektedir.” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA