• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şirketler inovasyona önem vermeli
29 Mart 2010 Pazartesi 16:01

Şirketler inovasyona önem vermeli

Kombassan'da inovasyon eğitimi...

Kombassan İnsan Kaynakları Direktörlüğü’nün “Yönetim Geliştirme Programları” kapsamında Kombassan bünyesinde geçen yıl faaliyetine başlayan İnovasyon Koordinasyon Merkezi ile birlikte düzenlediği “İnovasyon Süreci ve Yönetimi” konulu iki gün süreli çalıştay, Konya Bera otelde gerçekleştirildi.

Kombassan şirketlerinde  inovasyon kültürünün oluşturulması ve inovasyon sistematiğinin yerleştirilmesini hedefleyen çalıştayda  inovatif fikir ve projeler masaya yatırıldı.

Çalıştayın açılış Konuşmasını yapan Kombassan Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin özetle şunları söyledi: “Bir şirketin ekonomik ve toplumsal değer oluşturabilmesi, küresel pazarın ağırlaşan koşulları altında rekabet gücünü sürekli olarak artırıp yeni rekabet avantajları kazanabilmesi İnovasyonla mümkündür. İnovasyonla gelen bu önemli değerler ise etkin bir İnovasyon Yönetim Sistemi geliştirmek ve uygulamakla elde edilir. Dolayısıyla başarıda anahtar rol oynayacak yaklaşım, tüm kaynaklardan gelecek yeni ve değişik fikirleri değerlendirmek, fırsatların farkında olup bunları zamanında, doğru şekilde İnovasyona dönüştürmek, uygulama sonuçlarını düzenli olarak değerlendirmek ve sahip olunan tüm kaynakları İnovasyonu destekleyecek şekilde başarı ile kullanmaktır.”
 
Çalıştayın birinci gününde Selçuk Üniversitesi Teknokent Başkanı Prof. Dr. Fatih Botsalı, inovasyon sürecinin uygulanmasına yönelik idari ve teknik hususlarla ilgili bilgiler verdi. Çalıştayın İkinci gününde ise  Technopolis Türkiye Direktörü Şirin Elçi, Konya ve Kombassan’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu, özelliklede  Kombassan grubunun inovatif faaliyetlerde  bulunmasının Anadolu için önemli bir örnek teşkil ettiğini ve aynı zamanda ülke kalkınması ve teknolojisi  açısından da bunun önemli olduğunu söyledikten sonra, ülkemizde inovasyona yönelik gereken ilginin gösterilmediğini bu nedenle de  Kombassan’ı  bu gayretlerinden dolayı kutladığını belirtti. Daha sonra Şirin Elçi, inovasyon süreci ve yönetimi ile ilgili dünyadan örneklerle zenginleştirilmiş ve uygulama ağırlıklı sunumunu yaptı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA