• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şirin Payzın, Peresin avukatlığına soyundu
13 Ocak 2010 Çarşamba 17:21

Şirin Payzın, Peres'in avukatlığına soyundu

CNN TÜRK sunucusu Şirin Payzın, Türkiye ile İsrail arasındaki diplomatik gerginliğin tartışıldığı programda İsrail'in küfüre küfürle karşılık verdiğini savundu
 CNNTÜRK’ün “Haber Masası” programında İsrail’le Türkiye arasındaki, büyükelçiyi “alçaltma” gerginliği tartışıldı. Deneyimli diplomasi muhabirlerinden ve “360º” derece programının sunucusu Şirin Payzın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz yıl Davos’ta sergilediği tavrın nezaketsizlik olduğunu ve Tel Aviv Büyükelçisine yapılan hareketle de buna cevap verildiğini söyledi.

"PERES'E BÜYÜK NEZAKETSİZLİK YAPTI"

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon’un  Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Oğuz Çelikkol'a yönelik davranışı değerlendiren Payzın, “Şimdi Başbakan Erdoğan’ın geçen sene Davos’ta yaptığı da büyük bir nezaketsizlikti. Karşınızda ılımlı bir politikacı, Türkiye’yi seven bir politikacı vardı. Peres… Peres’e büyük nezaketsizlik yaptı.” dedi. 
 
Haber Masası’nda sözlerine açıklık getiren Payzın, “Sen nezaketsizlik yaparsan, küfredersen senden daha fazla nezaketsiz, daha fazla küfreden, daha fazla bağıran her zaman biri çıkar. (…) Güvercini ezersen şahinle karşı karşıya kalıyorsun.” şeklinde konuştu.

"GÜVERCİNİ EZERSEN ŞAHİNLE KARŞI KARŞIYA KALIRSIN"

Ayalon’un aynı zamanda siyasetçi olduğuna dikkat çeken Şirin Payzın şunları söyledi:  “Sonuçta Ayalon siyasetçi aynı zamanda. Şimdi Başbakan Erdoğan’ın geçen sene Davos’ta yaptığı da büyük bir nezaketsizlikti. Karşınızda ılımlı bir politikacı, Türkiye’yi seven bir politikacı vardı. Peres… Peres’e büyük nezaketsizlik yaptı. Şimdi bu böyle değil midir? Sen nezaketsizlik yaparsan, küfredersen senden daha fazla nezaketsiz, daha fazla küfreden, daha fazla bağıran her zaman biri çıkar. (…) Güvercini ezersen şahinle karşı karşıya kalıyorsun.”

OĞAN TOPARLAMAYA ÇALIŞTI

Şirin Payzın’ın Erdoğan’ı “nezaketsiz” olarak nitelediği sözlerini ise CNN TÜRK Haber Koordinatörü Yavuz Oğan toparlamaya çalıştı. Payzın’ın sözünü kesen Oğan, “Orada itirazlarım var ama. Tam öyle değil bence. Benim düşüncem öyle değil en ezından. Davos’taki nezaketsizlik, karşı tarafın yaptığı nezaketsizlik değil miydi? Acaba aynı tonda mı yanıt verdi? O tartışmalı bir konu” diyerek sözü Ankara’ya bıraktı.

YORUMLAR
Yuh sana payzın
Osman Tan
Gerçekten üzücü bir durum. İsrailin özüründen sonra ne diyecek bu kızcağız?
78.169.21.42
Vicdanım doğruya doğru demeli diyor..
Osman BÜLBÜL
Pek fazla ilgilenmesemde Şirin Payzın'ın haberini okuduğumda, Başbakana ahaksızlık yaptığını siyasetle pek az ilgilenen biri olarak görüyoru. Bu benim internette yazdığım ilk yorum çünkü hiç ilgilenmem.ama biraz da doğruya doğru yiğitliğini göstermeliyiz.Sesini yükselten ve de daha sonra Türkiye ve başbakan dan peres özür diledi.Şirin hanım sevmeyebilirsin ama Başbakanımız O bizim. Yeniden geriye dönük gözden geçir yakın tarihi (sadece 1 senelik)..
78.169.22.73
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA